Zamknij

Pięć ofert na remont nowej siedziby dla biblioteki w Lesznie. Jedna tańsza od kosztorysu!

12:14, 18.12.2019 | lm
REKLAMA
Skomentuj

W środę w Urzędzie Miasta Leszna otwarto oferty od firm zainteresowanych przebudową dawnej szkoły przy placu Jana Metziga na siedzibę Miejskiej Biblioteki Publicznej.

To już trzeci przetarg na bibliotekę. Do tej pory wykonawcy nie udało się wyłonić, głównie z powodu pieniędzy. Oferty były wyższe niż kwota, jaką miasto chce na inwestycję przeznaczyć. Dlatego urzędnicy zdecydowali się nieco zmienić projekt, uboższe będzie wyposażenie części multimedialnej.

Samorząd planuje zmodernizować obiekt przy placu Metziga za  23.736.772,38 zł. W tej kwocie jest także unijna dotacja, jaką Leszno pozyskało na bibliotekę.

Ofert złożonych w przetargu jest pięć. Cztery z nich na kwoty wyższe niż zakładana. Są to oferty firm z Trzemeszna - 27,2 mln zł, Brenna - 26,3 mln zł, Tarnowa Podgórnego - 25,6 mln zł oraz Leszna (spółka Michalski, ta sama która buduje salę przy SP 3) - 24,4 mln zł. 

Najtańszą ofertę złożyła firma ze Strzelec Opolskich. Chce wykonać zadanie za 23.185.000 zł, z więc o nieco ponad pół miliona mniej niż planowana przez miasto kwota. Teraz urzędnicy będą sprawdzać wszystkie oferty. Być może już jutro na sesji budżetowej prezydent poinformuje, z którą firmą podpisze umowę. 

(lm )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone