Zamknij

Leszno w latach 1920-1939. Archiwum Państwowe zaprasza na wyjątkową wystawę (zdjęcia)

10:26, 16.01.2020 | P.P, fot. P. Piotrowski
REKLAMA
Skomentuj

Od wtorku, 14 stycznia w Archiwum Państwowym przy ul. Solskiego ogłądać można nową wystawę zdjęć i widokówek. Dotyczą Leszna w latach 1920-1939.

Na wystawie podziwiać można nieistniejące już budynki, stowarzyszenia, urzędników, kościoły i wiele innych ciekawostek. Leszczyński antykwariusz, Janusz Skrzypczak udostępnił na potrzeby wystawy eksponaty ze swojej kolekcji. Są to m. in. materiały reklamowe działających w tamtym okresie leszczyńskich firm.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do końca marca, od poniedziałku do piątku w godz. 7-15, natomiast w czwartki w godz. 7-17:30. Wstęp jest bezpłatny. Dyrektor Archiwum Państwowego, Elżbieta Olender zaprasza w szczególności młodzież szkolną.

Dla grup zorganizowanych oprócz wystawy przewidziana jest zawsze prezentacja multimedialna i prelekcja prowadzona przez pracowników Archiwum. Należy jednak wcześniej uzgodnić termin takiego spotkania.

Dodatkowo został wydany "Kurier Leszczyński, Jednodniówka wydana z okazji 100-lecia Powrotu do Macierzy". Jest to publikacja opracowana przez leszczyńskie archiwum w nakładzie 2 tysięcy egzemplarzy. Będzie ona wydawana mieszkańcom Leszna podczas piątkowych obchodów leszczyńskiego święta oraz w siedzibie Archiwum Państwowego przy ul. Solskiego.

(P.P, fot. P. Piotrowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone