Zamknij

Leszczyńscy poeci czytają swoje wiersze. Posłuchajcie. To nowy projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej

08:16, 18.03.2020 | jrs, Fot. A. Przewoźny
REKLAMA
Skomentuj

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie rozpoczyna nowy projekt z poezją w roli głównej.

Już wyjaśniamy na czym polega. A mianowicie, poeci znani chociażby ze spotkań w bibliotece, czytają swoje wiersze, które są do odsłuchania w Leszczyńskiej Bibliotece Cyfrowej. Można ich również posłuchać na Facebooku, dostęp jest w postach umieszczanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną

- Poeci ujawniają swoje głosy - mówi Andrzej Przewoźny, pomysłodawca projektu i zapewnia, że na potrzeby nagrania nie trzeba mieć specjalnego studia i urządzeń, wystarczy telefon komórkowy, którym również można nagrać głos.

Biblioteka poezji zainaugurowała wierszami Danki Sikorskiej (na zdjęciu), która je przeczytała - posłuchaj - tutaj. Drugą poetką, która przeczytała swój wiersz była Roksana Lewandowska, posłuchajcie tutaj.

- Mam także nagranie od Sabiny Klak, która poszła o krok dalej, bo kiedy ona czyta swoje wiersze, na gitarze akompaniuje jej syn, co jest dodatkową wartością nagrania - kontynuuje A. Przewoźny.

Projekt nie jest adresowany wyłącznie do poetów, którzy publikują swoje wiersze w tomikach czy mają okazję prezentować je na spotkaniach w bibliotece.

- Chcemy zachęcić osoby piszące wiersze do włączenia się w projekt. Może to właśnie dobra okazja, by odkryć swoją poezję dla szerszego odbioru. Jeśli ktoś chciałby to zrobić, zachęcam do kontaktu ze mną - dodaje A. Przewoźny.

Nagrania wierszy można przesyłać na adres mailowy [email protected]. A. Przewoźny zachęca także do kontaktu telefonicznego pod numerem 508 711 810

[ZT]45486[/ZT]

 

(jrs, Fot. A. Przewoźny )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

czytelnikczytelnik

2 0

Brawo, obydwie panie, brawo biblioteka! 19:02, 18.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone