Zamknij
REKLAMA

Inaczej niż co roku, ale równie ciekawie. Będzie można zajrzeć do zbiorów Archiwum Państwowego. Teraz mały przedsmak (zdjęcia)

10:00, 07.06.2020 | jrs, Fot. ze zbiorów Archiwum Państwowego w Lesznie
Skomentuj
REKLAMA

W Międzynarodowym Tygodniu Archiwów można będzie zajrzeć do zbiorów Archiwum Państwowego w Lesznie.

Co roku z tej okazji placówka zapraszała do siebie. Teraz nie jest to możliwe, ale przecież ze zbiorami można zapoznać się online.

Międzynarodowy Tydzień Archiwów będzie obchodzony od 8 do 14 czerwca. W tych dniach na stronie internetowej Archiwum Państwowego w Lesznie pojawią się dwie prezentacje.

8 czerwca będzie to prezentacja dotycząca leszczyńskiego samorządu w latach 1990-2010, a okazją do jej pokazania jest jubileusz jego 30-lecia. Materiały pochodzą ze zbiorów własnych leszczyńskiego archiwum, udostępnionych przez Urząd Miasta oraz ze zbiorów Antoniego Mazankiewicz, wieloletniego sekretarza miasta. Ponadto wykorzystano materiały, które ukazały się w „Panoramie Leszczyńskiej” i gazecie „ABC”.

Natomiast 10 czerwca prezentacja poświęcona będzie Archiwum Państwowemu w Lesznie.

- Chcemy między innymi przekazać podstawowe informacje o naszej instytucji, a także zwrócić uwagę na dosyć szeroki zakres realizowanych działań i to coraz częściej także w formie online. W tej formie udostępniamy chociażby coraz więcej materiałów z naszego zasobu. Nowoczesna technika zawitała zatem także do archiwów państwowych i w coraz większym stopniu służy realizacji powierzonych nam zadań - mówi dyrektor placówki Elżbieta Olender.

Ponadto 9 czerwca na Facebooku można będzie podzielić się refleksjami, opiniami i uwagami o działalności archiwum, a także umieszczać  zdjęcia z wizyt w archiwum. Dla autorów trzech pierwszych wpisów przewidziane są nagrody.

A teraz przedsmak prezentacji, które zostaną pokazane online.

(jrs, Fot. ze zbiorów Archiwum Państwowego w Lesznie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MarianMarian

0 2

Szkoda,ze nie bedzie R adnych z minionego ustroju 20:07, 03.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz