Zamknij
REKLAMA

"Dzięki Bogu, że jest Leszno". To najpiękniejsza opowieść o nas i naszym mieście (film)

09:27, 09.10.2020 | lm
Skomentuj
REKLAMA

W poniedziałek wieczorem miał swoją premierę w internecie film nagrany podczas pokazów lotniczych Antidotum Airshow Leszno 2020. To, bez wątpienia, najpiękniejsza opowieść o naszym mieście i nas samych, w tych dziwnych, trochę strasznych czasach. Przejmujące są słowa lektora, wzruszająca historia o przyjaźni małego mieszkańca Leszna z angielskim pilotem.

Pokazy Antidotum Airshow Leszno 2020 odbyły się we wrześniu. Planowane były na początek lata, ale te plany pokrzyżował koronawirus. Niemal wszystkie podobne imprezy w Polsce, Europie i na świecie zostały odwołane.

Film, którego twórcą jest Krzysztof Niewiadomski, opowiada o chwilach piękna i radości w dobie pandemii. O wzruszeniu i nadziei w czasach zarazy. I o Lesznie, które jest "Dzięki Bogu" - jak mówi jeden z jego bohaterów. Bo dzięki Lesznu piloci mogli znów wzbić się w niebo, pokazać swoje możliwości, poczuć adrenalinę, dostarczyć sobie i nam - widzom niezwykłych emocji. Mogli, mogliśmy wszyscy, na chwilę zapomnieć o codzienności. 

Jest w tym filmie pokazana historia Jędrzeja, mieszkańca Leszna, na którego drodze przypadkowo i szczęśliwie stanął brytyjski pilot Guy Westgate. To opowieść niezwykła.

Przejmujące są słowa lektora filmu. O świecie, który wywrócił się do góry nogami. O naszych wyobrażeniach, że zawsze będziemy silni, młodzi, zdrowi. O tym, że gdy jest źle, wracamy do domu. O tym, że wiele rzeczy, z których do tej pory korzystaliśmy bez specjalnego zastanowienia, nie jest już możliwych - na przykład zabawa i podróże do każdego miejsca świata.

- Gdy ktoś zapyta o coś pięknego, opowiem o Lesznie 2020, o Antidotum na strach - mówi lektor. - Nawet, jeśli wszystko pójdzie źle, to nie w Lesznie. My już wiemy, że wrócimy do domu. Do zobaczenia i głowa do góry!

Koniecznie obejrzyjcie ten film, najlepiej kilka razy. W poniedziałek poznaliśmy też datę najbliższych pokazów Antidotum Airshow w Lesznie - 18-20 czerwca 2021.

[WIDEO]298[/WIDEO]

 

 

(lm)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

supersuper

4 0

I to jest promocja i to nie lokalna a miedzynarodowa 18:47, 06.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FilipFilip

4 0

Dwa lata jeszcze nie minęły od zmiany na lotnisku, a efekty są już niesamowicie pozytywne. Brawo. 18:49, 06.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnikAnik

3 0

Świetny film. 19:36, 06.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnkaAnka

1 0

Super. Nic dodać, nic ująć. Film powiedział wszystko. 08:23, 07.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

europeurop

0 1

jakie dzięki bogu a kto ten bug rzeka jak ktoś pisze takie brednie to szczyt wszystkiego poprawnie to powinno brzemię dzieki zaangażowaniu ludzi mamy to 13:26, 07.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA