Zamknij

Święto Leszna w czasach pandemii. Zdalna sesja, konkursy w sieci, Wolny Spacer śladem wałów obronnych

13:14, 12.01.2021 | lm, Fot. L. Matuszewska
Skomentuj
REKLAMA

Za kilka dni, 17 stycznia,  przypada 101. rocznica powrotu Leszna do macierzy. Program uroczystości został przygotowany tak, aby zachować środki ostrożności wynikające z pandemii.

W piątek, 15 stycznia o godz. 9 na skwerze w zbiegu ulic Bohaterów Westerplatte i Królowej Jadwigi zasadzony zostanie dąb. (Aktualizacja - sadzenie drzewa zostało odwołane z powodu pogody). Przedstawiciele władz samorządowych Leszna złożą kwiaty na grobach osób, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości przez miasto. O godz. 14 odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej w trybie zdalnym. On-line wręczone zostaną tytuły Zasłużonych dla Miasta Leszna, które otrzymają firmy Lespin i Astromal, a także wyróżnienia samorządu dla osób wyróżniających się w swoją działalnością społeczną, w dziedzinie kultury i sportu.

W niedzielę, 17 stycznia o godz. 13 w Bazylice Mniejszej odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny i powrotu Leszna do macierzy. Po niej (ok. godz. 14) zostaną złożone kwiaty pod Pomnikiem Żołnierzy Garnizonu Leszczyńskiego. Nad Rynkiem przeleci balon z napisem LESZNO. Od godz. 9 mieszkańcy mogą wziąć udział w Wolnym Spacerze śladem historycznych wałów miejskich - więcej informacji tutaj.

Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała wystawę "Ten pierwszy dzień wolności..." na deptaku i konkurs wiedzy o wydarzeniach z roku 1920. Aby wziąć w nim udział trzeba wejść na stronę internetową www.mbpleszno.pl.

Miejski Ośrodek Kultury na stronie www.mok.leszno.pl ogłosił konkurs plastyczny "Leszno.Lubię to - Moje ulubione miejsce".  17 stycznia o godz. 17 na profilu facebookowym MOK obejrzeć można będzie prezentację "101 lat niepodległego Leszna oczami leszczyńskich plastyków", a od 13 do 17 stycznia zaprasza do udziału w zabawie "Zgadnij, co to za miejsce".

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych 17 stycznia uruchomi pokaz 100 zdjęć leszczyńskich fotografików. Do obejrzenia na stronie internetowej i facebooku MBWA oraz 17 stycznia 1920.

Teatr Miejski zaprasza 17 stycznia na premierę programu artystycznego "Przybyli ułani" na kanale you tube i facebooku.

Do świętowania 101-lecia Leszna można się przygotować już dziś, kupując biało-czerwone kotyliony, przypinki, flagi i chorągiewki, Oferuje je sklep z artykułami papierniczymi "ŻAK" przy ul. Ofiar Katynia.

 

 

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

??????????

1 1

Kolejny skwer do nazwania męczeńską nazwą? 18:18, 12.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

konkursykonkursy

2 1

MOK to tylko konkursy. Zamiast zajmować się działalnością u podstaw, tą codzienną, regularną, najtrudniejszą ale i dającą najwięcej satysfakcji, zajmuje się działalnością najprostszą, nikomu potrzebną a wręcz krzywdzącą, według stałego schematu jury/konkurs. Czekam na wystawę dorobku dzieci i młodzieży w dziedzinie sztuk plastycznych, na wystawę sekcji dziecięcej i sekcji młodzieżowej Miejskiego Ośrodka Kultury. 18:29, 12.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

popierampopieram

2 0

Bardzo dobry pomysł możliwości zakupu patriotycznych drobiazgów. Może kiedyś też profesjonalne drobiazgi z Leszna. Flaga Powstania Wielkopolskiego? Kotylion Powstania Wielkopolskiego? 18:36, 12.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dlaczego?dlaczego?

1 1

Dlaczego na portalu leszno24.pl nie ma miejsca, choć są możliwości, na SPOTTED LESZNO? Gdzie mogę podziękować i przeprosić wyrozumiałych kierowców za dzisiejsze zatrzymanie ruchu gdy podążałam w kierunku przystanku autobusowego Galeria Leszno? 18:46, 12.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA