Zamknij
REKLAMA

Jest ciekawie i trochę strasznie. Ukazała się nowa część powieści "Pułapki czasu", związanej z Lesznem (zdjęcia)

12:17, 01.06.2021 | jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

Do rąk czytelników trafia trzecia część "Pułapek czasu". - Oj będzie w niej straszyć - zapowiada autorka Ewa Rosolska. Promocja książki odbyła się 1 czerwca przy Bibliotece Ratuszowej.

Z cyklu "Pułapki czasu" do tej pory ukazały się "Kielich braci czeskich" i "Klątwa pieczęci". Obie były osadzone w Lesznie, podobnie jak nowa część zatytułowana "Laska istnienia".

- W tej nowej części dużo dzieje się na starówce, ale też na cmentarzu, więc będzie straszyć - zapowiada E. Rosolska. - Historia kręci się wokół doktora Metziga.

Z nim związany jest tytuł książki.

- Szukając inspiracji w Muzeum Okręgowym dowiedziałam się, że z renowacji powróciła laska Jana Metziga. Tak powstał pomysł na książkę - zapowiada E. Rosolska.

W książce pojawia się wątek odzyskania niepodległości przez Leszno.

- Książka miała być wydawana w 2020 roku, ale nie udało się z powodu pandemii. Przedłużyliśmy święto powrotu Leszna do macierzy - dodał Andrzej Kuźmiński, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, który przyznał, że trzecią część czyta się znakomicie.

Książkę wydała MBP. Autorem ilustracji jest Mirosław Małecki. Trzecia część jest do kupienia we wszystkich filiach MBP, a dzisiaj w Bibliotece Ratuszowej po promocyjnej cenie.


 

(jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

VV

3 1

Pozytywnie!

Za kilkadziesiąt lat, trylogia będzie dla przyszłych pokoleń tym, czym są tamte mapki wczesnego Leszna dla nas teraz. Zapisujemy naszą historię, by przetrwała na zawsze. 16:41, 01.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AA

0 0

Będzie strasznie. Czy w tej części też będą straszyć błędy w korekcie i literówki ? 10:06, 15.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%