Zamknij

Różnił ich wiek, technika i różnorodność tworzenia. Odmienności w każdym aspekcie zachwycały (zdjęcia)

14:11, 31.08.2021 | jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

Stulecie Ruchu Plastycznego w Lesznie było pretekstem do zorganizowania wystawy "Pokaż się artysto". Finisaż zgromadził artystów - autorów prac, które przez niemal miesiąc były pokazywane w Piekarni Sztuki przy ulicy Leszczyńskich.

Piekarnia Sztuki to przestrzeń zarezerwowana dla Sekcji Leszczyńskich Plastyków przy Miejskim Ośrodku Kultury. To tam tworzą i wystawiają swoje prace. Stulecie Ruchu Plastycznego skłoniło do udostępnienia miejsca innym twórcom.  Było ich 13: Małgorzata Kacprzyńska-Szeibe, Ewa Rosik, Małgorzata Biendara, Ann Goovaerts-Napiecek, Hanna Kuberkiewicz, Piotr Kuberkiewicz, Małgorzata, Matyla, Anna Mehr, Zbigniew Miciuła, Katarzyna Jurga, Marta Matyla, Joanna Sobierajska i Marek Wachowski.

- Fascynują mnie chmury, chyba jak każdego artystę, ale też rośliny - mówiła nam Joanna Sobierajska, dla której była to pierwsza wystawa. Nie ma się więc co dziwić, że towarzyszyły temu duże emocje, ale bardzo pozytywne.

- Jestem przeszczęśliwa. Jest to dodanie mi pewności siebie w tym co robię - mówiła z kolei Małgorzata Kacprzyńska-Szeibe. 

Kuratorem wystawy była Zofia Skrzypczak-Czekajło, instruktor Sekcji Leszczyńskich Plastyków. To w jej głowie zrodził się pomysł na projekt, który dał możliwość pokazania się twórcom spoza sekcji. Już wiadomo, że nie była to jednorazowa inicjatywa. Raz do roku w Piekarni Sztuki mają gościć autorzy, którzy na co dzień nie pokazują swoich działań publicznie.

Podczas finisażu z programem muzycznym wystąpili Daria Kaczór-Boś i Przemek Maćkowiak.

[FOTORELACJA]6246[/FOTORELACJA]

 

 

 

(jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%