Zamknij
REKLAMA

Na razie jest kilka mebli i gładkie ściany. 24 listopada coś się zmieni

11:02, 20.11.2021 | jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

Kanapa, obok stolik, a na nim dwa kieliszki, fotel, telewizor i zasłona to wstęp do tego, co mieszkańcom chce zaproponować Piekarnia Sztuki razem z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Lesznie.

- W naszej akcji chcemy pokazać, że sztuka może mieć wpływ na twoje wnętrze wewnętrzne, ale też takie wnętrze, w którym przebywasz czy mieszkasz. Nasz projekt nazwaliśmy "Chcesz zmienić swój salon, razem z artystami z Piekarni Sztuki stworzysz wyjątkową przestrzeń swoich marzeń". Stąd w naszym pomieszczeniu przy ulicy Leszczyńskich urządziliśmy mikro salon, w którym na razie jest kilka mebli i gładkie ściany - mówi Zofia Skrzypczak-Czekajło, instruktor Sekcji Leszczyńskich Plastyków Miejskiego Ośrodka Kultury. - To wnętrze chcemy odczarować  pokazując, że dodając jeden obraz, jedno zdjęcie, jedną rzeźbę możemy ocieplić wystrój pomieszczenia, co może wpłynąć na nasze samopoczucie. Kiedy sobie uświadomimy, że to zostało zrobione przez kogoś konkretnego i są w tym jego emocje, przedmiot nabiera innego znaczenia, niż coś, co jest produkowane masowo.

Pusty salon będzie do 24 listopada i tego dnia ubierzemy we wspomniane przedmioty.

Kolejnym krokiem będzie kiermasz świąteczny w wymiarze weekendowym. Pierwsza jego odsłona będzie od 3 do 5 grudnia.

- Chcemy pokazać, że można u nas znaleźć coś wyjątkowego, co będzie cieszyło oko. To będą przedmioty oryginalne, wykonane przez leszczyńskich artystów, współpracujących z Piekarnią Sztuki. Główną ideą jest, by zachęcić ludzi do aktywnego rozumienia sztuki, do zatrzymania się na chwilę i pomyślenia o życiu inaczej niż to robimy w szybkiej codzienności - dodaje Z. Skrzypczak-Czekajło.

(jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%