Zamknij
REKLAMA

Spełniły się oczekiwania bukówczan. Ich tradycje trafiły na krajową listę UNESCO.

11:30, 14.01.2022 | JAC fot. archiwum SB MANU
Skomentuj
REKLAMA

Po trwających wiele miesięcy staraniach działaczy Stowarzyszenia Bukówczan MANU "Tradycje Bukówca Górnego" wpisane zostały na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego, uznawaną przez UNESCO. To piąte tego rodzaju wyróżnienie w Wielkopolsce.

Wcześniej na tej zaszczytnej liście, tworzonej według zasad UNESCO znalazły się: Tradycje kulturowe Biskupizny, Tradycje weselne z Szamotuł i okolic, Tradycje dudziarskie w Wielkopolsce oraz Tradycje kulturowe Bambrów Poznańskich.

Nie można było mieć większych wątpliwości, że również Tradycje Bukówca Górnego zasługują na wpis. Jednak, aby mógł on zostać dokonany, wniosek musiał otrzymać solidne poparcie mieszkańców wsi. Złożyli oni aż 700 podpisów.

- Wpis nie jest przyznany na zawsze - podkreśla Zofia Dragan, inicjatorka starań o wpis, prezes Stowarzyszenia Bukówczan MANU. - Co pięć lat przedstawiciele Narodowego Instytutu Dziedzictwa oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przeprowadzą weryfikację, zarówno na podstawie dokumentacji, jak wizji lokalnych na miejscu.

 

(JAC fot. archiwum SB MANU)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%