Zamknij
REKLAMA

Będzie to już 36. edycja muzycznego konkursu w Osiecznej

10:17, 08.05.2022 | JAC, Fot. J. Kuik
Skomentuj
REKLAMA

Po dwuletniej przerwie znów do Osiecznej zjadą uczestnicy Wielkopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów Członków Orkiestr Dętych im. Jana Schulza. O laury walczyć będzie aż 51 solistów z 13 orkiestr dętych. Mimo, że konkurs odbędzie się 14 maja, lista uczestników jest już zamknięta.

W tym roku będzie to już 36. edycja tego prestiżowego w środowisku wielkopolskich orkiestr konkursu. Swoich przedstawicieli będą miały orkiestry z Krzywinia, Leszna, Chocianowa, Miejskiej Górki, Chludowa, Włoszakowic, Kościana, Ponieca, Poznania, Krobi, Wschowy, Przemętu, Grodziska i Osiecznej.

Pomysł zorganizowania tego wspaniałego konkursu zrodził się ze współpracy wieloletniego kapelmistrza osieckiej Orkiestry Dętej OSP, Jana Schulza oraz Stefana Grysa, któremu wtedy szczególnie bliskie były klimaty zarówno muzyczne, jak i strażackie.

Przesłuchania rozpoczną się w sobotę, 14 maja w Centrum Kultury i Bibliotece w Osiecznej już od godz. 9. Są oczywiście otwarte dla publiczności.

Większą atrakcją będzie zaplanowany na godz. 17 koncert. Organizatorzy zaprosili w tym roku duet Gawroński/Zarecki. Artyści podgrzeją tylko atmosferę przed występem laureatów konkursu i wręczeniem im nagród.

(JAC, Fot. J. Kuik)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%