Zamknij
REKLAMA

Znani dziennikarze odwiedzają Leszno. W poniedziałek pierwsze spotkanie

11.11, 26.09.2022 jrs, fot. pixabay.com, MBP w Lesznie Aktualizacja: 07.58, 27.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie organizuje ciekawe spotkania z książkami i jej autorami.

W poniedziałek, 26 września w ramach cyklu "Co z tą książką?" gościem biblioteki będzie Jacek Hugo-Bader - autor reportaży i kilku książek. Jedna z nich, napisana w 2009 roku "Biała Gorączka", otrzymała nagrodę "Bursztynowego Motyla", wyróżnienie przyznawane dla uczczenia wielkiego polskiego podróżnika, Arkadego Fiedlera. Powstałe w 2011 roku "Dzienniki kołymskie" były czytane w radiowej Trójce przez samego autora. Jacek Hugo-Bader, wraz z Pawłem Łozińskim był scenarzystą i reżyserem serii dokumentalnej wyprodukowanej przez TVN pt. "Jacek Hugo-Bader. Korespondent z Polszy". Był także autorem jednego z odcinków cyklu dokumentalnego pt. "Nasz spis powszechny" oraz dokumentu na temat miejsc zamieszkiwanych niegdyś przez polskich Żydów, zatytułowanego "Ślad po mezuzie".

Spotkanie z J. Hugo-Baderem odbędzie się w Bibliotece Głównej przy pl. Metziga. Rozpocznie się o godz. 17. Wstęp wolny.

We wtorek, 27 września do Leszna przyjedzie Jarosław Kret - prezenter pogody, dziennikarz telewizyjny, fotoreporter i podróżnik. Spotkanie z nim rozpocznie się o godz. 18 w Bibliotece Głównej przy pl. Metziga 25. Wstęp jest wolny.

Spotkanie będzie transmitowane na żywo na profilu Facebook.

W ramach projektu Blisko - Bliżej - Biblioteka! organizowane jest spotkanie autorskie z dziennikarką, prezenterką i pisarką. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 29 września o godz. 17 w Bibliotece Ratuszowej. Wstęp wolny.

Anna Gacek jest dziennikarką i prezenterką, przez dwie dekady była związana z Programem Trzecim Polskiego Radia. Nadawała relacje z największych światowych festiwali i tras koncertowych. Przeprowadziła ponad 1000 wywiadów, rozmawiała m.in. z Paulem McCartney’em, Nickiem Cave’em, Patti Smith, Marianne Faithfull, Jackiem White'em i Alexem Turnerem. W cyklu podcastów "Sweet" analizuje najciekawsze zjawiska popkultury XXI wieku.We wrześniu 2021 roku ukazała się jej pierwsza książka pt. "Ekstaza. Lata 90. Początek".

(jrs, fot. pixabay.com, MBP w Lesznie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%