Zamknij
REKLAMA

Ciekawe propozycje Teatru Miejskiego dla leszczyńskich seniorów

14.00, 28.09.2022 JAC, Fot. Archiwum Aktualizacja: 19.38, 29.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

„Sanatorium miłości" to tytuł sztuki, jaka powstaje dzięki współpracy Teatru Miejskiego w Lesznie i Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lesznie. W teatralnej kasie zostało jeszcze trochę biletów na spektakle w dniach 28 i 29 października.

- Spektakl powstaje na podstawie utworu "Majowe słońce" Włodzimierza Pyrzyńskiego, w reżyserii Marka Prałata - wyjaśnia Maciej Mizgalski, dyrektor Teatru Miejskiego w Lesznie - We wszystkie role wcielą się słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Panią Zofię zagra Irena Miler, panią Wandę - Małgorzata Mazurek, a służącą Małgorzatę - Ewa Śniady. Role męskie obsadzą: Aleksander Świgoń - jako pan Adolf oraz Roman Biskupski - jako pan Henryk.

Sam tytuł komedii "Sanatorium miłości" mówi wiele. Będzie o zdradach małżeńskich, ludzkich słabościach i obłudzie w postępowaniu bohaterów. Podczas spektaklu nie zabraknie też dobrej piosenki.

Bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki. Na piątek, 28 października zostało już niewiele biletów, natomiast na sobotę widownia jest wolna jeszcze w połowie.

Teatr Miejski zaprasza seniorów nie tylko jako aktorów na scenę i przed scenę na widownię, ale również za scenę.

- Chcąc zaznaczyć przypadający 1 października Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, tego dnia zapraszamy seniorów na zwiedzanie kulis Teatru Miejskiego - zapowiada dyrektor Mizgalski. - O godzinie 10 oraz o godzinie 11 nasza aktorka - Agnieszka Gołaszewska opowie o pracy aktora oraz pokaże miejsca, które na co dzień nie są dostępne dla widzów.

Zapisy na zwiedzanie pod numerem telefonu 790 466 699.

Ponadto w kasie teatru osoby czujące się seniorami mogą odebrać bezpłatne wejściówki na film „Przeprowadzka”, który wyświetlony zostanie 2 października, o godzinie 15.

(JAC, Fot. Archiwum )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%