Fotorelacje

Zamknij
13:11, 07.03.2025

Uczniowie czwartej klasy o profilu policyjnym z III Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie byli z leszczyńskimi policjantami w Komendzie Głównej i Sejmie.

- Takie wizyty to nie tylko możliwość poznania codziennej pracy funkcjonariuszy, ale także ważny element kształcenia przyszłych policjantów – mówi Monika Żymełka, rzeczniczka leszczyńskiej policji. - Bezpośredni kontakt z profesjonalistami oraz poznanie specyfiki pracy w różnych jednostkach to cenne doświadczenie dla młodych ludzi planujących swoją przyszłość w mundurze.

Podczas wyjazdu do Warszawy uczniom towarzyszyli: inicjator wycieczki – inspektor Piotr Gorynia – komendant miejski policji w Lesznie, Konrad Kokociński – dyrektor III LO w Lesznie, Agnieszka Pawlicka – dyrektor leszczyńskiego biura poselskiego Sekretarza Stanu w MSWiA Wiesława Szczepańskiego oraz policjantki i policjanci leszczyńskiej jednostki.

Dzięki uprzejmości posła Szczepańskiego młodzież zwiedziła pomieszczenia Sejmu, spotkała się z Sekretarzem Stanu oraz przez chwilę uczestniczyła w obradach na sali sejmowej.

Później uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili budynek KGP, gdzie zobaczyli obelisk „Poległym Policjantom – Rzeczpospolita Polska”. Odwiedzili również salę im. Generałów Polskiej Policji oraz salę im. Stanisławy Filipiny Paleolog. Ponadto mieli okazję zobaczyć tablicę pamięci poświęconą współczesnym policjantom, którzy oddali życie na służbie.

Z kolei w Wydziale Edukacji Historycznej uczniowie i ich opiekunowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o historii i organizacji Policji Państwowej.

Kolejnym punktem wizyty było spotkanie z inspektorem Robertem Żółkiewskim – dyrektorem Gabinetu komendanta głównego. Uczniowie mieli też możliwość porozmawiania z funkcjonariuszami Biura Kryminalnego KGP oraz Biura Międzynarodowej Współpracy Policji.

 

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
Zobacz więcej fotorelacji
Święto Pułkowe 17. Pułku Ułanów Wielkopolskich
zobacz fotorelację
Ćwiczenia służb ratowniczych na Lotnisku Leszno
zobacz fotorelację
Jolanta Kwaśniewska w Rydzynie
zobacz fotorelację
Konkurs w SP 7 Polskie euro
zobacz fotorelację
Wspólna Szafa jeszcze większa - nowe otwarcie i pokaz mody w Rawiczu
zobacz fotorelację
Podpisanie umów w Starostwie Powiatowym w Lesznie
zobacz fotorelację
Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie
zobacz fotorelację
Mistrzostwa Europy w speedrowerze w Lesznie
zobacz fotorelację
Matura 2026 II LO w Lesznie
zobacz fotorelację
Plac zabaw w Parku 1000-lecia
zobacz fotorelację

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu leszno24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz