06:32, 18.03.2024

Sześć medali zdobyli reprezentanci UKS Roszada Lipno w piątej rundzie Grand Prix Polski, rozegranej w Janikowie.

W turnieju startowało ponad 120 uczestników i zawodniczek z 17 klubów, rywalizowali oni w kategoriach wiekowych żaków, orlików, młodzików i ekstralidze.  Roszadę reprezentowało 26 zawodników i zawodniczek. Nasi warcabiści zdobyli 2 złote i 4 brązowe medale.

W ekstralidze kobiet brązowy medal wywalczyła Yelizaveta Hadomskaya. Wśród mężczyzn tuż za podium uplasował się Marcin Wocial.

W kategorii orlików dziewcząt trzecie miejsce zajęła Maria Noelle, a czwarte Wiktoria Zając.

Wśród chłopców zwyciężył  Nikodem Brzozowski, a brązowy medal zdobył Michał Leśniewski.

W kategorii żaków na najniższym stopniu podium stanęła Maria Łaźniak, tuż za nią uplasowała się Laura Kutrowska. Wśród chłopców złoty medal zdobył Adam Wierzbicki, czwarte miejsce zajął Kosma Franek, piąte Franciszek Meller.

W kategorii młodzików tuż za podium uplasował się Bartosz Majer.

Roszadę reprezentowali także: Katarzyna Dobiała, Krzysztof Delalicz de Laval, Hugo Franek, Dawid Franek, Łukasz Wocial (w ekstralidze), Patryk Delalicz de Laval, Piotr Zając, Krzysztof Noelle (w młodzikach), Emilia Olszak, Laura Sikora, Szymon Bartkowiak, Bartosz Kasperski, Szymon Kutrowski (w orlikach) i Hanna Meller (w żakach).

W czwartej rundzie Grand Prix zawodnicy Roszady zdobyli 7 medali, w trzeciej – 2, w drugiej – 10, w pierwszej – 8.

Tegoroczny cykl Grand Prix Polski obejmuje 13 turniejów, z których 7 najlepszych wyników wliczanych jest do końcowej klasyfikacji.

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]