Zamknij
REKLAMA

Ekonomik szkołą Erasmusa. Dla uczniów tej szkoły Europa nie ma granic (zdjęcia)

11:30, 20.05.2022 | ZSE w Lesznie
Skomentuj

Zespół Szkół Ekonomicznych w Lesznie od kilku lat realizuje projekty Erasmus+ , dzięki którym uczniowie i nauczyciele wyjeżdżają do różnych krajów europejskich. Ekonomik ma duże doświadczenie na tym polu, gdyż realizowane są projekty z trzech obszarów: udział młodzieży w praktykach zawodowych, udział nauczycieli w kursach i stażach zagranicznych oraz współpraca pomiędzy szkołami z Unii Europejskiej.

- Łącznie pozyskaliśmy 8 projektów na kwotę prawie 566.000 euro i wysłaliśmy 220 uczniów i nauczycieli za granicę w ramach Erasmus+. Wyjazdy cieszą się dużym zainteresowaniem, uczestnicy wracają z nowymi umiejętnościami zawodowymi, językowymi i społecznymi, naładowani nową energią i świadomi swoich możliwości. Projekty europejskie to ważny element funkcjonowania naszej społeczności. Odwiedziliśmy już wiele krajów w Europie, mamy stałych partnerów w Portugalii i Grecji. Zapewniamy uczniom i nauczycielom ciekawe wyjazdy, zarówno zawodowe jak i kulturowe - mówi Dyrektor Irena Szynkarek.

Szkoła uzyskała również Akredytację na lata 2021-2027 w ramach kształcenia zawodowego, która jest biletem wstępu do stałego korzystania ze środków finansowych przyznawanych przez UE na realizację praktyk zawodowych dla uczniów i nauczycieli.

Zagraniczne projekty Zespołu Szkół Ekonomicznych w pigułce:
- uczniowie wszystkich zawodów, czyli ekonomiści, logistycy, hotelarze, turyści, gastronomowie i handlowcy biorą udział w różnych wyjazdach zagranicznych,
- w bieżącym roku szkolnym realizujemy 2 projekty, w których 2 grupy uczniów brały udział w praktykach zawodowych w Lizbonie, gdzie przez miesiąc doskonalili umiejętności zawodowe, zwiedzali Portugalię, np. Lizbona i okolice, Sintra, Fatima, Cabo de Roca. W czerwcu wyjeżdża kolejna grupa w zawodzie technik hotelarstwa,
- aktualnie szkoła realizuje także 2 projekty współpracy pomiędzy szkołami z Turcji i Portugalii oraz Grecji i Czech, w których młodzież realizuje ciekawe zadania w grupach międzynarodowych i wyjeżdża do zaprzyjaźnionych krajów. W lutym byliśmy w Turcji, w czerwcu grupa leci do Porto w Portugalii. Kolejne spotkania odbędą się jesienią, najpierw w Lesznie, a potem uczniowie spotkają się w Grecji i Czechach.

Więcej na stronie: https://zse.leszno.pl/projekty-europejskie/

Więcej informacji o Ekonomiku znajdziecie na https://zse.leszno.pl/ , szczegóły rekrutacji na rok 2022/2023 https://zse.leszno.pl/strefa-ucznia/rekrutacja/ oraz na Facebooku.

[FOTORELACJA]6617[/FOTORELACJA]

 

(Edukacja )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%