Zamknij
REKLAMA

Pokolejowe nieruchomości dla Leszna? Wreszcie jest na to duża szansa

08:22, 19.05.2022 | an, Fot. L. Matuszewska i J. Witczak
Skomentuj
REKLAMA

Po kilkunastu latach starań otwiera się wreszcie realna szansa na to, by tereny i obiekty należące do PKP, a których kolej już nie potrzebuje, tereny leżące w sercu miasta, zostały przekazane samorządowi.  Chodzi głownie o ulicę Towarową.

W środę przebywał w Lesznie Rafał Zgorzelski, członek Zarządu Polskich Kolei Państwowych S.A. Przyjechał głównie po ro, by w ratuszu wygłosić wykład na temat idei dzisiejszego patriotyzmu, ale władze miasta wykorzystały jego obecność i poprosiły go o interwencję w sprawach nieruchomości należących do PKP, a potrzebnych miastu. Paradoks jest taki, że kolej tych obiektów nie potrzebuje, ale przekazywanie ich miastu trwa już kilkanaście lat i końca tego procesu nie widać.

Prezydent Łukasz Borowiak oprowadził gościa po ulicy Towarowej.

Tam właśnie, między Starymi Młynami a kolejowym dworcem, ma powstać leszczyński węzeł przesiadkowy. Kawałek dalej, obok noclegowni znajduje się duża wiata i opustoszały obiekt biurowy, gdzie mogą powstać mieszkania. To wszystko budowle, których PKP już użytkować nie chce. Może je przekazać miastu.

- To zdegradowany teren, na który miasto ma gotowy już pomysł. Chcielibyśmy, aby kolej przekazała go nam za przysłowiową złotówkę - mówi prezydent Łukasz Borowiak. 

O problem z nieruchomościami zapytaliśmy członka zarządu PKP S.A. w Bibliotece Ratuszowej, po wspomnianym wyżej wykładzie. Rafał Zgorzelski obiecał szybką interwencję. Przytoczył przykład z innego miasta, gdzie istniał podobny problem. Sprawa została załatwiona w ciągu 48 godzin. Oby tak było w Lesznie.

 

(an, Fot. L. Matuszewska i J. Witczak )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

BoloBolo

1 0

W kwestii formalnej. Nie "noclegownia" tylko Schronisko dla Osób Bezdomnych. 13:58, 20.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hirhir

1 0

a co z Antoninami????? kiedy przekazany ten teren? 21:15, 24.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%