Zamknij
REKLAMA

Międzynarodowa Wystawa Psów FCI Prestige na lotnisku w Lesznie

08:18, 25.05.2022 | (ceg), fpt. pixabay

W weekend 28-29 maja, Związek Kynologiczny w Polsce Oddział Leszno organizuje Międzynarodową Wystawę Psów FCI Prestige.

Wystawa już tradycyjnie odbędzie się na terenie lotniska w Lesznie przy ulicy Szybowników.

- Wracamy po dwuletniej przerwie z imprezą otwartą dla widzów - mówi Anna Szydłowska, prezes leszczyńskiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce.

W wystawie weźmie udział około 2000 psów z całego świata m.in. Czech, Niemiec, Danii, Finlandii, Anglii Szwecji, Hiszpanii Francji  Ukrainy, USA, Holandii oraz Polski.

Psy oceniać będzie znakomite grono sędziowskie. Sędziowie przyjadą do Leszna z Czech, Słowacji, Niemiec, Holandii Węgier i Polski.

- W sobotę i niedzielę wystawa czynna będzie od godziny 10, natomiast finały, które zawsze wzbudzają największe zainteresowanie widzów, planujemy na 14:30 - informuje Anna Szydłowska.

Impreza będzie biletowana. Wejściówki można nabyć na lotnisku. Ich cena to 15 złotych. Dzieci w wieku szkolnym mają wstęp wolny.

- Międzynarodowej Wystawie Psów towarzyszyć będzie konkurs Dziecko i Pies. Do wzięcia w nim udziału zapraszamy dzieci w wieku do lat 9. Wszystkie maluchy zostaną nagrodzone. Bardzo zależy nam na przyciągnięciu młodych ludzi, aby wpoić w nich przywiązanie i miłość do czworonogów. Konkurs odbędzie się zarówno w sobotę, jak i w niedzielę o godzinie 14 - zachęca do udziału pani prezes.

(Polecamy )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%