Zamknij
REKLAMA

Strażacy z Krzemieniewa świętowali 95-lecie, choć mają już rok więcej (zdjęcia)

11:00, 22.05.2022 | md, Fot. D. Marciniak
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę, 21 maja Ochotnicza Straż Pożarna w Krzemieniewie świętowała 95-lecie. Tak naprawdę w tym roku mija już 96 lat od powołania jednostki w Krzemieniewie, ale ubiegłoroczne obostrzenia pandemiczne sprawiły, że obchody postanowiono zorganizować właśnie teraz.

Uroczystości rozpoczęła msza św. w drobnińskim kościele, po której strażacy, zaproszeni goście i mieszkańcy przy akompaniamencie Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry z Ponieca przemaszerowali przez Drobnin i Krzemieniewo. Na placu przy Gminnym Centrum Kultury odbyła się dalsza część zaplanowanego programu. Prezes OSP Krzemieniewo dh Andrzej Praczyk przypomniał długą i chwalebną historię jednostki.

Obchody 95-lecia były okazją po przyznania odznaczeń i wyróżnień dla najbardziej zasłużonych i wyróżniających się druhów.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście, gratulując druhnom i druhom pięknego jubileuszu oraz dziękując za ich ofiarność i niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.

W trakcie uroczystości na ręce prezesa OSP Andrzeja Praczyka przekazano promesę na zakup nowego pojazdu ratowniczo-gaśniczego, który jeszcze w tym roku ma zasilić miejscową jednostkę.

W dalszej części obchodów zagrał zespół muzyczny. Strażacki jubileusz był powiązany z Dniem Dziecka, a zatem przygotowano atrakcje również dla najmłodszych uczestników, choć w tym przypadku plany pokrzyżowała kapryśna pogoda. 

Więcej o wyjątkowym jubileuszu w Krzemieniewie przeczytacie w środowym wydaniu gazety "ABC".

[FOTORELACJA]6621[/FOTORELACJA]

 

(md, Fot. D. Marciniak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

 Xs Xs

2 0

Dziękujemy że jesteście dzięki wam czujemy się bezpiecznie 12:22, 22.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

 Xx Xx

2 0

Brawo dla strażaków za udzielaną pomoc 13:00, 22.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%