Zamknij
REKLAMA

Na tę bazę ratownicy długo czekali i doczekali się (zdjęcia)

14:04, 24.06.2022 | jrs, fot. J. Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

To jest ważny dzień dla Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Lesznie. W Dominicach otwarto bazę dla ratowników. Było to miejsce bardzo potrzebne i bardzo oczekiwane.

- Rolą nas ratowników, czyli tych, którzy dbają o bezpieczeństwo na obszarach wodnych jest żeby zadziałać profilaktycznie. Zamierzamy prowadzić szeroką edukację i prewencję na wodzie - na otwarciu bazy przy ul. Jeziornej mówił Zbigniew Bernard, prezes leszczyńskiego WOPR. - Jesteśmy organizacją non profit. Opieramy się wyłącznie na składkach i na tym, co nam przekażą samorządy.

[ZT]54610[/ZT]

Baza będzie przydatna w okresie letnim, zwłaszcza, że Boszkowo jest mocno oblegane przez wczasowiczów.

- Tworzymy stałe dyżury od czerwca do września. Dwóch ratowników jest na miejscu i patroluje jezioro.

Wśród gości uroczystego otwarcia byli wiceprezydent Piotr Jóźwiak, starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i Robert Kasperczak, wójt gminy Włoszakowice.

- Chciałbym podziękować wszystkim ratownikom, którzy tworzą to dzieło. Śmiało można powiedzieć, że to co robicie to służba, etos, powołanie. Za to bardzo serdecznie dziękuję w imieniu prezydenta, radnych i mieszkańców, którzy tutaj wypoczywają - mówił wiceprezydent P. Jóźwiak. Dodał, że podczas czwartkowej sesji absolutoryjnej prezydent zaproponował, by z budżetu miasta Leszna przekazano 30 tys. zł na dalsze doposażanie bazy WOPR, co zostało przyjęte przez radnych. - Wspieraliśmy i wspieramy, bo to jest robione dla dobra obywateli.

- Kibicowaliśmy, by ta baza powstała, a wszystkim WOPR-owcom życzę, by dobrze im służyła, dla dobra mieszkańców Leszna, powiatu i regionu - mówił starosta J. Wawrzyniak.

W prezencie powiat leszczyński przekazał na potrzeby bazy defibrylator.

Teren na utworzenie bazy przekazała gmina Włoszakowice.

- Nie miałem żadnych wątpliwości co do tego, że ta baza powstanie, jedynie chodziło o czas i pozyskanie funduszy. Udało się to zrealizować - mówił wójt R. Kasperczak.

Do wykonania jest jeszcze dojście do wody i tak zwany slip do wodowania łodzi oraz pomost.

Baza to dwa obiekty. Jeden będzie wykorzystywany do organizowania szkoleń, drugi jako miejsce noclegu dla ratowników oraz miejsce zabezpieczenia ratowniczego.

[FOTORELACJA]6709[/FOTORELACJA]

 

(jrs, fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

leonleon

2 0

W dniu 23 czerwca RM Leszna na swoim 54 posiedzeniu pozytywnie zaopiniowała wniosek o udzieleniu pomocy finansowej z Budżetu Miasta Leszna na rok 2022 na rzecz Gminy Włoszakowice- Druk nr730- wraz z autopoprawką.
W dniu 24 czerwca jak czytamy w powyższej informacji P.Wawrzyniak, P.Jóźwiak, P. Kasperczak już przecinają wstęgę, a jeszcze wszystko nie jest gotowe.
A mówili, że Gierkowsczyzna już nie wróci. 00:29, 01.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%