Zamknij
REKLAMA

Koniec negocjacji z właścicielką pływalni Akwawit. Prezydent Leszna zdradza szczegóły transakcji

17:58, 22.02.2021 | lm, Fot. L. Matuszewska
Skomentuj
REKLAMA

23 marca zostanie podpisany akt notarialny między Danutą Gudzowaty, właścicielką spółki Centrum Konferencji i Rekreacji Akwawit a prezydentem Leszna Łukaszem Borowiakiem. Samorząd stanie się właścicielem pływalni.

Przypomnijmy, że Rada Miejska w grudniu 2020 roku wyraziła zgodę, aby miasto kupiło pusty teraz obiekt, dawną chlubę Leszna. Od tamtej pory między spółką a samorządem trwały negocjacje dotyczące szczegółów tej transakcji. W poniedziałek Biuro Prasowe Urzędu Miasta poinformowało, że rozmowy się zakończyły. 

- W toku negocjacji nacisk postawiliśmy przede wszystkim na należytym zabezpieczeniu interesu miasta, w szczególności dotychczasowych zobowiązań spółki wobec miasta Leszna. Doszliśmy do porozumienia i ustaliliśmy termin podpisania aktu notarialnego, na mocy, którego obiekt wraz z siedmioma przynależnymi działkami, zostanie sprzedany miastu za 2.750.000 zł - informuje prezydent Łukasz Borowiak. 

Zapłata została rozłożona na dwa lata. W roku 2021 miasto zapłaci CKiR 2.150.000 zł, a w roku 2022 - 600.000 zł.

Akt notarialny finalizujący sprzedaż zostanie podpisany 23 marca. Potem pracę rozpocznie zespół ds. modernizacji obiektu pływalni, który będzie doradzał projektantom. Jego skład osobowy jest znany, będzie poszerzony o przedstawicieli klubów Rady Miejskiej i naczelnik Wydziału Inwestycji. Zarządzenie prezydenta o powołaniu zespołu zostało już wydane. W zespole społecznie pracować będą: wiceprezydent Adam Mytych, skarbnik Grażyna Hałupka, architekt miejski Bartosz Adamczak, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego Robert Wiśniewski, naczelnik Wydziału Gospodarowania Nieruchomościami Anita Przyłucka, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Krystian Maćkowiak, Sławomir Kryjom - dyrektor MOSiR-u, Grzegorz Kapitan - dyrektor Środowiskowej Pływalni Edukacyjnej, przedsiębiorca Leszek Janusz i Ireneusz Organista, inżynier pracujący przy budowie kilku pływalni i aquaparków w Polsce.

W marcu prezydent będzie też wnioskował do Rady Miejskiej o przekazanie pieniędzy na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego modernizacji obiektu pływalni.

[ZT]48227[/ZT]

 

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

GudzowatyGudzowaty

17 3

i tak się robi interesy, przejąć za darmo, wyeksploatować, na koniec odsprzedać łosiom ruinę za miliony 🤣 18:57, 22.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EtEt

8 4

Rynce opadaja 20:21, 22.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%