Zamknij
REKLAMA

Wichura dała się we znaki. Powalone drzewa, zalane piwnice (zdjęcia)

21:04, 21.05.2022 | J.W. Fot. PSP Leszno, OSP Brenno, OSP Krzemieniewo, OSP Kąkolewo
Skomentuj
REKLAMA

Mocno wieje i były pogodowe ostrzeżenia o zagrożeniu wichurą, ale w powiecie leszczyńskim w sobotę jest w miarę spokojnie pod względem strażackich interwencji. Były tylko dwie – w Wijewie, gdzie zawalił się dach budynku gospodarczego i Drobninie, gdzie mogły przewrócić się dwa pochylone drzewa. Częściej strażacy interweniowali w nocy.

Do Wijewa strażacy zostali wezwani kwadrans po godz. 7. Prawdopodobnie na skutek silnego podmuchu wiatru do środka budynku gospodarczego wpadł dach z eternitu. W budynku był inwentarz – 8 krów i koń. Zwierzętom nic się nie stało, zostały wyprowadzone na zewnątrz Z budynku w zasadzie nic nie zostało, zamienił się w kupę gruzu. Strażacy z Leszna i OSP Wijewo usunęli zawaloną konstrukcję i dla bezpieczeństwa rozebrali część muru po szczytowej stronie budynku.

W przypadku dwóch pochylonych drzew nad garażami w Drobninie strażacy z OSP Rydzyna i Krzemieniewo odcięli ich korony. Do tej interwencji doszło w sobotę po godz.10.

Więcej razy strażacy interweniowali w piątek wieczorem oraz w nocy z piątku na sobotę. Wyjeżdżali do usuwania powalonych drzew lub odłamanych konarów (w Maruszewie, Kąkolewie, Smyczynie, Książęcym Lesie i przy ul. 17 Stycznia w Lesznie) oraz wypompowywali wodę z 3 zalanych piwnic (w Bukówcu Górnym, Brennie i Włoszakowicach).

 

(J.W. Fot. PSP Leszno, OSP Brenno, OSP Krzemieniewo, OSP Kąkolewo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

 Xs Xs

1 1

Chwilami było groźnie 05:33, 22.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%