Zamknij
REKLAMA

Policjanci znaleźli nielegalny towar w sklepie w Lesznie. Jego właściciel był już karany za podobne przestępstwa (zdjęcia)

11:00, 01.07.2022 | J.W. Fot. KMP Leszno
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z Leszna zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli ponad 25 tysięcy sztuk papierosów i blisko 50 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar znajdował się w sklepie zajmującym się sprzedażą wyrobów tytoniowych, należącym do 51-letniego mieszkańca Leszna.

Kontrabandę policjanci wykryli na podstawie pracy operacyjnej.

- Ustaliliśmy, że w jednej z placówek handlowych w centrum Leszna, gdzie sprzedawane są wyroby tytoniowe, znajduje się nielegalny towar - mówi Monika Żymełka, rzeczniczka leszczyńskiej policji. - Podczas przeszukania sklepu policjanci znaleźli ponad 200 różnej wielkości woreczków strunowych wypełnionych tytoniem bez polskich znaków akcyzy. Łączna waga nielegalnego tytoniu wyniosła prawie 50 kilogramów. Oprócz tego funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 25 tysięcy sztuk papierosów różnych marek, również bez polskich znaków akcyzy.

Wprowadzenie nielegalnego towaru do obrotu naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości ponad 60 tysięcy złotych.

Teraz sprawa trafi do Urzędu Celno-Skarbowego w Lesznie, gdzie 51-letni właściciel sklepu usłyszy zarzuty przechowywania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna w przeszłości był notowany za podobne przestępstwa. Grozi mu do 3 lat więzienia i wysokie kary pieniężne.

 

(J.W. Fot. KMP Leszno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

TorpedoTorpedo

6 0

to nic nowego działo się to kilka lat temu niedaleko stąd był sklepikarz i miał kolegę komendanta policji który go często prywatnie odwiedzał pikniki grille robili wspolnie biesiadowali wcale się z tym nie kryjąc,sklepilarz miał zarobek funkcjonariusz spokoj w rewiże i komu to przeszkadzało ?potem okazało się że jakieś gwałty narkotyki cuda wianki i wszystko się rozeszło po kościach ,można się bawić 15:17, 01.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%