Zamknij
REKLAMA

Więzienie za napad na kobietę i kradzieże rowerów

12.34, 25.11.2022 J.W. Fot. archiwum Aktualizacja: 14.25, 25.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Na rok i dwa miesiące więzienia skazany został 30-letni Ismail O., obywatel Gruzji, który pół roku temu napadł na kobietę na Alei 21 Października w Lesznie. Mężczyzna został skazany także za kradzieże rowerów.

Do napaści na kobietę doszło 31 maja nad ranem na Alei 21 Października w Lesznie, w rejonie cmentarza. Mężczyzna przez dłuższy czas śledził mieszkankę Leszna idącą do pracy. W pewnym momencie zaatakował ją, trzymając nóż w ręce.

- Szarpał kobietę za odzież i groził jej pozbawieniem życia – mówiła nam po zatrzymaniu sprawcy Monika Żymełka, rzeczniczka leszczyńskiej policji. – Kobieta miała w torebce gaz łzawiący i wyjęła go, aby obronić się przed napastnikiem. Mężczyzna wyrwał jej pojemnik z gazem i użył go wobec mieszkanki Leszna. Po chwili uciekł. Na szczęście kobiecie nic się nie stało.

Policjanci błyskawicznie ustalili, że sprawcą napaści jest 30-latek z Gruzji, który krótko wcześniej zamieszkał w Lesznie. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany przed swoim domem i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli nóż użyty podczas napaści.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny policjanci znaleźli trzy ukradzione w Lesznie rowery o łącznej wartości kilku tysięcy złotych. Jednoślady zostały zwrócone właścicielom.

Prokurator ogłosił 30-latkowi zarzuty kierowania gróźb karalnych wobec kobiety, naruszenia jej nietykalności cielesnej oraz kradzieży rowerów, a sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie. Podejrzanemu groziło do 5 lat więzienia.

Sąd Rejonowy w Lesznie uznał obywatela Gruzji winnym zarzucanych mu czynów i skazał oskarżonego na 1 rok i 2 miesiące bezwzględnego pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

(J.W. Fot. archiwum)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%