Zamknij
REKLAMA

Ponad 2,5 kilograma narkotyków zabezpieczyli kryminalni z Leszna u 36-latka z okolic Głogowa

11.34, 28.11.2022 J.W. Aktualizacja: 12.23, 29.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Mieszkaniec powiatu głogowskiego został zatrzymany przez kryminalnych z Leszna. Mężczyzna posiadał ponad 2,5 kilograma różnych narkotyków. Policjanci zabezpieczyli też gotówkę oraz przedmioty kolekcjonerskie mogące pochodzić z przestępstwa. Podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia.

Na trop 36-latka i narkotyków kryminalni z Leszna natrafili w wyniku pracy operacyjnej. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Leszna 23 listopada na terenie rodzinnych ogródków działkowych w powiecie głogowskim. Narkotyki posiadał przy sobie oraz w aucie i miejscu zamieszkania. Była to marihuana, metamfetamina i amfetamina o łącznej wadze ponad 2,5 kg.

Policjanci przewieźli zatrzymanego do policyjnego aresztu w Lesznie, natomiast podczas przeszukania jego domu znaleźli także gotówkę w kwocie około 10 tysięcy złotych oraz przedmioty kolekcjonerskie – między innymi albumy z monetami i znaczkami filatelistycznymi, sztućce, medale i książeczki wojskowe.

- Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić pochodzenia tych przedmiotów – mówi Monika Żymełka, rzeczniczka leszczyńskiej policji. - Można przypuszczać, że pochodzą z przestępstwa. Będziemy teraz wyjaśniała do kogo mogły należeć.

Dodajmy, że w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 36-latka policjanci zastali w nim jego konkubinę, 21-letnią mieszkankę powiatu głogowskiego, która była poszukiwana do odbycia kary 7 miesięcy pozbawienia wolności. Kobieta także została zatrzymana i trafiła do zakładu karnego.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi do 10 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Głogowie na wniosek tamtejszej prokuratury aresztował 36-latka na 3 miesiące.

(J.W.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Jabłonna Jabłonna

2 0

w Jabłonnej u eunucha jaja znaleźli i cisza hahahaha 18:04, 28.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Łapac Łapac

2 0

Bardzo dobrze nie pozwalajmy żeby ludzia i naszym dzieciom sprzedawano trucizne tego typu dopalacze !!! 16:56, 01.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%