Zamknij
REKLAMA

Kierowca z Rumunii przyjechał do firmy pijany. Pracownicy powiadomili policję

12:13, 05.12.2019 | J.W. Fot. archiwum
REKLAMA
Skomentuj

Pijanego kierowcę dostawczaka pomogli zatrzymać policji pracownicy jednej z firm w Wilkowicach. To obywatel Rumunii. W organizmie miał około 0,6 promila alkoholu.

Policja została zawiadomiona dzisiaj, w czwartek kilka minut po godz. 8. Ze zgłoszenia wynikało, że kierowca, który dokonuje załadunku towaru do samochodu, którym chwilę wcześniej przyjechał, może być nietrzeźwy. Było od niego czuć woń alkoholu.

Funkcjonariusze pojechali do firmy przy ul. Święciechowskiej i przebadali alkomatem kierowcę busa. Potwierdziło się, że jest nietrzeźwy. Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że 52-letni obywatel Rumunii przyjechał do Wilkowic już poprzedniego dnia wieczorem, czyli w środę. Stróże prawa analizują pochodzące z dzisiejszego ranka nagrania z monitoringu znajdującego się w Wilkowicach, aby ustalić, czy raczej potwierdzić, że to 52-latek kierował samochodem, gdy wjechał na teren firmy. Uzyskany w ten sposób dowód będzie podstawą do postawienia obcokrajowcowi zarzutu kierowania w stanie nietrzeźwości pojazdem, z co grozi do 2 lat pozbawienia wolności i co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Policja zatrzymała Rumunowi prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu cudzoziemiec zostanie przewieziony do sądu, który zajmie się tą sprawą w trybie przyspieszonym. Do Rumunii już busem z towarem nie wróci. Najwyżej jako pasażer.

(J.W. Fot. archiwum)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone