Zamknij
REKLAMA

Dokonali rozboju na 60-latce z Leszna. Kto odpowie za to przestępstwo?

10:05, 16.12.2019 | J.W. Fot. archiwum
REKLAMA
Skomentuj

Trzy osoby usłyszały zarzuty dokonania rozboju na 60-letniej mieszkance Leszna. Ukradli jej pieniądze.

Do przestępstwa doszło w zeszłym tygodniu, w środę wieczorem w rejonie ulic Tylnej i Bocznej. W pobliżu 60-latki znalazły się cztery osoby - trzy kobiety i mężczyzna, mieszkańcy Leszna. Jedna z kobiet popchnęła leszczyniankę, druga ukradła jej z torebki portfel, w którym miała kilkaset złotych i dokumenty. Następnie cała czwórka uciekła, ale krzyki napadniętej kobiety, która wzywała pomocy, usłyszeli strażnicy miejscy patrolujący centrum miasta. Szybko zatrzymali osoby, które dokonały rozboju i przekazali je w ręce policji.

Wszystkie te osoby - w wieku od 25 do 34 lat, niektóre w stanie nietrzeźwym, trafiły do policyjnego aresztu. Śledczy ustalili przebieg zdarzenia i na obecnym etapie postępowania postawili zarzuty trzem osobom - dwóm kobietom i mężczyźnie. Odpowiedzą za dokonanie rozboju, ale traktowanego jako wypadek mniejszej wagi (pokrzywdzona nie została pobita), za co grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia (w „klasycznym” wariancie za rozbój grozi do 12 lat więzienia). Prokuratura zastosowała wobec tych trzech osób policyjny dozór. Dalej jednak trwa weryfikacja ról w przestępstwie poszczególnych podejrzanych.

Od zatrzymanych odzyskano ukradzione pieniądze, natomiast nie znaleziono portfela, który jedna z podejrzanych kobiet wyrzuciła po wyciągnięciu z niego gotówki.

Spośród podejrzanych do tej pory notowane przez policję, m.in. za kradzieże, były dwie kobiety.

[ZT]44716[/ZT]

 

(J.W. Fot. archiwum)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone