Zamknij
REKLAMA

W Lesznie jest coraz więcej prób kradzieży na funkcjonariuszy CBŚ. Ostrzegajcie seniorów!

14:46, 17.01.2020 | Tekst i fot. J.W.
REKLAMA
Skomentuj

Leszczyńska policja informuje o dwóch kolejnych przypadkach usiłowania okradzenia starszych osób przez fałszywych funkcjonariuszy służb specjalnych. Tym razem oszuści podszywali się pod Centralne Biuro Śledcze.

Do obu sytuacji doszło w piątek, 17 stycznia. Do seniorów - kobiety i mężczyzny - oszuści zadzwonili na numery telefonów stacjonarnych. Przedstawiając się jako funkcjonariusze CBŚ wmawiali seniorom, że ich pieniądze zgromadzone na koncie są zagrożone, że chcą je ukraść przestępcy i dlatego oszczędności należy tymczasowo przekazać na policyjne konto, gdzie będą bezpieczne do czasu zatrzymania złodziei, a następnie zostaną zwrócone. Mówili też seniorom, aby bez rozłączania rozmowy wybrali numer 112, gdzie dostaną potwierdzenie o policyjnej akcji przeciwko przestępcom - w rzeczywistości od drugiego oszusta, bo takiego przekierowania rozmowy być nie może.

Kobieta jednak w zdenerwowaniu przerwała połączenie i dopiero wtedy wybrała 112. Zgłosił się operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego, któremu seniorka opowiedziała o całej sytuacji. Operator CPR doprowadził do rozmowy starszej kobiety z prawdziwą policją.

- W ten sposób dowiedzieliśmy się o próbie okradzenia seniorki - mówi Monika Żymełka, rzeczniczka leszczyńskiej policji. - W drugim przypadku starszy mężczyzna, z którym w identyczny sposób rozmawiali oszuści, wykazał się czujnością, zakończył połączenie i zadzwonił do nas.

Policja apeluje do starszych osób, aby w takich sytuacjach kierowały się wyobraźnią i ostrożnością, bo to może ich uchronić przed wyłudzeniem pieniędzy.

 - Policja nigdy nie telefonuje do nikogo w temacie prowadzonych dochodzeń, ani tym bardziej nie domaga się pieniędzy w takich sprawach - dodaje Żymełka.

(Tekst i fot. J.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

EcikEcik

1 0

Nie mogę tego zrozumieć. Jak można się tak dać zrobić. Czy my na starość też tacy będziemy? 14:24, 18.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone