Zamknij
REKLAMA

Osiedle Armii Krajowej w Lesznie jest zaśmiecone. Pojemniki na odpady segregowane są za małe (zdjęcia)

11:22, 12.02.2020 | P.P, fot. P. Piotrowski
Skomentuj
REKLAMA

Na osiedlu Armii Krajowej w Lesznie sytuacja ze śmieciami wygląda bardzo nieciekawie. Butelki, kartoniki i siatki są porozrzucane po całym terenie.

O sprawie powiadomił nas jeden z naszych czytelników.

Mieszkańcy bloków bardzo narzekają na tą sytuacje. Ich zdaniem, śmieci segregowane powinny być wywożone częściej niż obecnie. Rozwiewane przez wiatr wszechobecne plastikowe opakowania czy kartony nie mieszczą się w pojemnikach, stąd też stoją obok nich i wiatr z łatwością zmienia ich położenie.

- Każdego dnia w pracy zastaję ten sam widok. Śmieci fruwają po całym osiedlu, bo nie mieszczą się do zapchanych pojemników, a mieszkańcy wyrzucają luzem butelki i makulaturę obok śmietników. To syzyfowa praca - skomentował pracownik porządkowy Leszczyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Odpady są wszędzie. Plastikowe worki falują nawet zaczepione o gałęzie na drzewach. Widok jest straszny, osiedle jest naprawdę zaniedbane pod kątem czystości związanej z odpadami.

- Przy osiedlu Armii Krajowej odbiór wszystkich kategorii odpadów dla lokali mieszkalnych, zgodnie z harmonogramem Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego, MZO w Lesznie powinien realizować w każdy wtorek. Od jakiegoś czasu widzimy, że Miejski Zakład Oczyszczania ma ogromny problem z terminowym odbiorem odpadów. Może dochodzić do przepełnienia pojemników lub bałaganu wokół punktów śmieciowych na osiedlach. Spółdzielnia na bieżąco angażuje wszystkie siły i środki do usuwania nieestetycznych, zaśmieconych miejsc na swoich nieruchomościach  - poinformowała Sławomira Dratwa, prezes zarządu Leszczyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

(P.P, fot. P. Piotrowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

Moj nik Moj nik

5 2

Macie swoj eko biznes i uie europejska, lepiej juz bylo ... 08:27, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

8 0

Taki syf się zrobił a najlepsze że cena za wywóz odpadów ma jeszcze wzrosnąć?‍♀️?‍♀️?‍♀️ 09:13, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AniaAnia

6 0

Co za wstyd takie zaśmiecenie trawników! Czy drony będą monitorować teren? 12:12, 13.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PiotrPiotr

4 0

Chyba wrony.... 14:12, 13.02.2020


TaTa

11 2

Za tą cenę powinien być przy każdym bloku postawiony wielki kontener jak było dawniej.Wszystkie śmieci powinny być razem wrzucane jak leci.Gdy kontener jest pełen zaraz byłby odbierany,a segregowanie powinno należeć do pracowników i firmy.My płacimy za wywóz śmieci, a nie jeszcze żeby się bawić w segregacje.Teraz jest przez to tyle pojemników i segregacja jeden syf. 14:13, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OnaOna

4 0

Z tego co zdążyłam zauważyć, na Włodarczaka przy Polo Markecie, również to tak wygląda. Pod blokiem fruwają śmieci, wszędzie. Nie wygląda to zadowalająco. 14:54, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA