Zamknij
REKLAMA

Zarzut usiłowania zabójstwa i areszt dla 31-latka z gminy Rydzyna. Mężczyna został tymczasowo aresztowany

13:05, 27.04.2020 | J.W. Fot. archiwum
Skomentuj
REKLAMA

Zarzut usiłowania zabójstwa połączony ze spowodowaniem uszkodzenia ciała usłyszał 31-latek z gminy Rydzyna, który w miniony piątek zranił nożem swojego ojca. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Do przestępstwa doszło po godz. 21 w wiosce J. w gminie Rydzyna, w jednym z domów, w którym 31-latek mieszka z rodzicami. W chwili, gdy miały miejsce dramatyczne wydarzenia w domu byli tylko ojciec i syn.

Pomiędzy 31-latkiem i 61-latkiem wywiązała się sprzeczka, w wyniku której syn ugodził nożem ojca w szyję. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie opatrzono mu ranę i zwolniono do domu.

Policjanci zatrzymali 31-latka, który był pijany. Miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Mężczyzna po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Przyznał się do dokonania przestępstwa i złożył  wyjaśnienia, ale szczątkowe, gdyż z powodu upojenia alkoholowego niewiele pamięta z tego wieczoru. Śledczy będą ustalać, jaka była przyczyna sprzeczki 31-latka z ojcem, zakończonej zadaniem mu ciosu nożem.

Sprawca usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, bo zadając cios nożem w szyję, gdzie m.in. przebiega tętnica, musiał się liczyć z tym, że cios może okazać się śmiertelny. Zarzut uszkodzenia ciała jest związany z obrażeniami, jakich doznał 61-latek i w naturalny sposób wiąże się z usiłowaniem zabójstwa. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności od 8 lat wzwyż, łącznie z dożywociem. Biegli psychiatrzy wypowiedzą się o stanie poczytalności mężczyzny w chwili dokonania przestępstwa. Postanowieniem sądu 31-latek został tymczasowo aresztowany.

[ZT]45860[/ZT]

 

(J.W. Fot. archiwum)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

RobiRobi

0 0

Co za tajemnica Jabłonna 23:56, 27.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz