Zamknij
REKLAMA

Leszczyńscy policjanci wpadli na trop gangu złodziei aut. Brali udział w zatrzymaniu sprawców

12:37, 15.09.2020 | J.W. Fot. Michał Czubak - Tydzień Ziemi Śremskiej
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z Leszna mają swój udział  rozbiciu zorganizowanej, profesjonalnej grupy złodziei aut, w tym kamperów. Sprawcy ukradli co najmniej 100 pojazdów. Dziewięciu mężczyzn podejrzanych w tej sprawie, w tym szefowie gangu, zostali aresztowani.

Początek tej sprawy sięga 2017 roku, gdy policjanci kryminalni z komendy w Lesznie zdobyli informacje o złodziejach kradnących samochody poza granicami Polski. Wśród nich byli multirecydywiści, karani i notowani w rejestrach policyjnych i sądowych. Ze względu na rozmiar i międzynarodowy charakter sprawy w śledztwo włączyli się policjanci z KWP w Poznaniu i tamtejsza Prokuratura Krajowa, jednak leszczyńscy kryminalni uczestniczyli w czynnościach procesowych do końca realizacji tej prawy.

Podejrzani ukradli w kilku krajach, głównie w Niemczech, Austrii i Czechach co najmniej 100 aut, w tym kilkanaście bardzo drogich kamperów. Wartość niektórych z nich wynosiła ponad 250 tys. zł. Kampery były legalizowane na podstawie sfałszowanych znaków i trafiły na rynek w Polsce.

Członkami gangu byli mieszkańcy województw dolnośląskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego i lubelskiego. Na czele grupy stali dwaj mężczyźni z powiatu zgorzeleckiego. Pozostali członkowie gangu zajmowali się kradzieżami samochodów i ich transportem do paserów. Współpracował z nimi fałszerz, który przygotowywał tabliczki znamionowe pomocne do legalizacji pojazdów na terenie Polski.

Gang został rozbity kilka dni temu. Na terenie kilku województw policjanci, w tym z Leszna, zatrzymali 11 osób podejrzanych o kradzieże samochodów. Wśród zatrzymanych są dwaj mężczyźni, którzy założyli tę grupę przestępczą i nią kierowali.

- W jednym czasie 130 policjantów tworzących 34 zespoły wkroczyło do wytypowanych mieszkań i obiektów - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu. - Podczas przeszukań zabezpieczyli 28 samochodów oraz motocykl, skuter wodny, gotówkę i sprzęt służący do kradzieży pojazdów..

Podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, kierowania nią, kradzieży samochodów i paserstwa. Sąd na wniosek policji i prokuratury aresztował 9 podejrzanych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(J.W. Fot. Michał Czubak - Tydzień Ziemi Śremskiej)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%