Zamknij

Wybuch gazu w domu jednorodzinnym w Grotnikach. Jedna osoba ranna, trafiła do szpitala

18:59, 11.10.2020 Aktualizacja: 13:20, 12.10.2020
Skomentuj

W niedzielę w domu jednorodzinnym w Grotnikach wybuchł gaz. Kobieta z poparzeniami trafiła do szpitala.

Do wybuchu doszło około godz. 13:40. Kobieta w wieku 51 lat przygotowywała obiad. Chciała zapalić gaz w kuchence. Ogień od wybuchu poparzył jej twarz i ręce. Została zabrana karetką do szpitala.

W mieszkaniu była jeszcze jedna osoba, w sąsiednim pomieszczeniu. Nic się jej nie stało.

Straty spowodowane wybuchem oszacowano na 5000 zł. W domu wyleciały z okien szyby, uszkodzeniu uległy drzwi, natomiast w kuchni nadpaleniu meble i fragment lamperii nad kuchenką.

Interweniowały 4 zastępy strażaków: zawodowi z Leszna oraz OSP Włoszakowice i Bukówiec Górny. Gdy strażacy przyjechali na miejsce wypadku, na zewnątrz domu znajdowała się wyniesiona z kuchni 11-kilogramowa butla na propan-butan. Strażacy nie stwierdzili w niej nieszczelności, ani uszkodzenia zaworu. Do wybuchu gazu doszło prawdopodobnie na skutek ulatniania się go z instalacji kuchenki, być może nieszczelności pomiędzy reduktorem i palnikami.

(J.W. Fot. OSP Włoszakowice)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

DorotaDorota

1 0

Kiedys tez mialam gaz z butli. To byl koszmar. Często nie bylo uszczelek i gaz sie ulatnial. Butle też były wyeksplatowane. Po gotowaniu za kazdym razem zakrecalam butlę. Współczuję tej Pani

21:08, 11.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JuraJura

0 0

No niestety tak to jest z gazem butlowym, często sami użytkownicy nie przywiązują wagi do bezpiecznego użytkowania nie sprawdzając szczelności połączeń. Potem dochodzi do tego typu tragedii.

13:32, 12.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu leszno24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%