Zamknij
REKLAMA

Nowy wóz dla leszczyńskich strażaków. Dobrze wyposażony. Zastąpi samochód, który trafi do OSP Wilkowice

11:20, 11.11.2020 | J.W. Fot. KM PSP Leszno
Skomentuj
REKLAMA

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie ma nowy, średni wóz ratowniczo-gaśniczy. Zakupiony między innymi z dotacji miasta Leszna, a doposażony ze środków gmin powiatu leszczyńskiego.

To samochód na podwoziu volvo z napędem na wszystkie koła. Jest wyposażony m.in. w zbiornik o pojemności 2500 litrów, system piany sprężonej, podnoszone hydraulicznie działko wodno-pianowe, czy moduł sanitarny dla strażaków biorących udział w interwencji (mogą umyć się przed powrotem do komendy).

Wóz kosztował prawie 950.000 zł. Został zakupiony ze środków będących w dyspozycji wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP (2/3 kosztów), dotacji z Urzędu Miasta Leszna (270.000 zł) i pieniędzy przekazanych przez Zarząd firmy Werner Kenkel w Krzycku Wielkim (30.000 zł). Z kolei gminy z powiatu leszczyńskiego sfinansowały wyposażenie wozu w system piany sprężonej.

Nowy wóz wejdzie do codziennej służby w najbliższych dniach, zastąpi kilkunastoletni, średni samochód ratowniczo-gaśniczy, który był na wyposażeniu KM PSP i który zostanie przekazany jednostce OSP Wilkowice - będzie drugim wozem na jej wyposażeniu.

(J.W. Fot. KM PSP Leszno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA