Zamknij
REKLAMA

Wysadzono bankomat na Rynku w Rydzynie. W nocy mieszkańcy usłyszeli potężny huk (zdjęcia)

09:36, 05.04.2021 | J.W. Fot. Justyna Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

W nocy z niedzieli na poniedziałek wysadzono bankomat znajdujący się w murze kamienicy na Rynku w Rydzynie.  To kamienica  sąsiadująca z siedzibą Urzędu Miasta i Gminy.

Było około 3 w nocy, gdy rozległ się huk. Obudził niektórych mieszkańców, ale sprawcy wysadzenia bankomatu błyskawicznie zabrali łup i uciekli. Nie wiadomo, ile pieniędzy ukradli. To jest ustalane.

Siła wybuchu była tak duża, że fragmenty bankomatu zostały rozrzucone w promieniu kilkunastu metrów, a uszkodzeniu uległa ściana wewnątrz budynku, w którym, był bankomat i w którym mieści się agencja bankowa. Fragment ściany spadł w korytarzu przy drzwiach kamienicy.

Na miejscu przestępstwa pracują policjanci z Leszna i Poznania. Wykonują oględziny, zabezpieczają ślady przestępstwa, przeglądają zapisy monitoringów.

To kolejne tego typu włamanie do bankomatu w powiecie leszczyńskim. Pod koniec lutego bieżącego roku nieustaleni sprawcy wysadzili bankomat przy Banku Spółdzielczym w Wijewie - notabene po raz drugi (wcześniej we wrześniu 2018 roku). W poprzednich latach przestępcy włamywali się do bankomatów w Wilkowicach, Boszkowie, Kaszczorze, Krzycku Wielkim i Włoszakowicach. W żadnym z tych przypadków nie podano, ile pieniędzy zostało skradzionych.

Dochodzenia w takich sprawach są przekazywane do prowadzenia Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, gdzie funkcjonuje powołana przez wielkopolskiego komendanta policji specjalna grupa śledcza zajmująca się "zbiorczo" tego rodzaju przestępstwami popełnionymi na terenie Wielkopolski.

Zdjęcia z Rydzyny poniżej, w galerii.

(J.W. Fot. Justyna Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

LeszczyniakLeszczyniak

5 0

To na tegoroczne święta wielkanocne w rydzynie zamiast lanego poniedziałku mieli wybuchowy wielkanocny poniedziałek 11:34, 05.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zxzx

4 0

dobrze, że jeszcze nakrętek z serduszka nie ukradli 11:48, 05.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

czesioczesio

2 0

Zbieram na pampersy dla Sławusia G.... 12:50, 05.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FalaFala

2 0

To idzie fala fala fala tak się zalała że może o(....)ć i Generała 17:19, 05.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%