Zamknij
REKLAMA

Nie żyje dziewczynka potrącona przez samochód na Nowym Świecie. Zmieni się zarzuty wobec sprawcy

08:53, 23.07.2021 | lm, J. W., Fot. pixabay.com
REKLAMA

W czwartek zmarła 13-letnia dziewczynka ranna w wypadku do jakiego doszło w piątek, 16 lipca na drodze Leszno-Nowa Wieś.

Do tragedii doszło po godz. 19. Dziewczynka przejeżdżała rowerem przez oznaczone przejście pieszo-rowerowe, które prowadzi ze ścieżki rowerowej na drugą stronę drogi, na miejsce, gdzie znajduje się leśny parking i urządzenia do odpoczynku i rekreacji. W momencie, kiedy była na pasach uderzył w nią samochód. To była skoda, którą kierował 30-letni mieszkaniec Lipna. Jechał z Leszna w kierunku Nowej Wsi.

13-latka po wypadku była w bardzo ciężkim stanie. Została przewieziona transportem lotniczym do szpitala w Poznaniu. Jej życia nie udało się uratować.

- Otrzymaliśmy informację, że dziewczynka zmarła - mówi Daria Dąbrowicz-Rzepka, zastępca prokuratora rejonowego w Lesznie. - Przeprowadzona zostanie sekcja zwłok mająca oficjalnie potwierdzić, czy śmierć 13-latki była spowodowana obrażeniami odniesionymi na skutek wypadku.

Po uzyskaniu wyników sekcji zwłok prokuratura zmieni kwalifikację karną wobec podejrzanego mieszkańca gminy Lipno - na spowodowanie wypadku, którego następstwem była śmierć. Grozi za to od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Prokuratura czeka także na wyniki badania krwi 30-latka pod kątem ewentualnej zawartości środków odurzających. Zaraz po wypadku mężczyzna został przebadany alkotestem, był trzeźwy.

Podejrzany pozostaje pod policyjnym dozorem, ponadto prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju.

W tym roku to już drugi tragiczny w skutkach wypadek w tym samym miejscu na Nowym Świecie. W marcu w zderzeniu dwóch samochodów  zginęło tam roczne dziecko, a dwoje innych dzieci i ich mama zostali ranni. 

[ZT]50617[/ZT]

 

(lm, J. W., Fot. pixabay.com)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%