Zamknij
REKLAMA

Gdyby jechał prawidłowo, nie trafiłby do więzienia. Policjanci z Leszna zatrzymali poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania

11:55, 06.10.2021 | J.W. Fot. Archiwum
Skomentuj
REKLAMA

Przez ponad dwa lata ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Wpadł podczas policyjnej kontroli. Najbliższe półtora roku spędzi w więzieniu.

We wtorek, 5 października tuż przed południem na ul. Mickiewicza w Lesznie policjanci leszczyńskiej drogówki podczas kontroli prędkości zatrzymali kierującego samochodem marki BMW. Był nim 41-letni mieszkaniec Leszna.

- Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość jazdy - mówi Monika Żymełka, rzeczniczka leszczyńskiej policji. - Podczas dalszych sprawdzeń w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że kierowca jest poszukiwany.

Mieszkaniec Leszna był poszukiwany od wiosny 2019 roku do odbycia kary pozbawienia wolności za dokonane oszustwa. Sąd Rejonowy w Lesznie wydał za nim list gończy, a następnie Sąd Okręgowy w Poznaniu Europejski Nakaz Aresztowania.

- Mężczyzna od dłuższego czasu przebywał za granicą, a do Polski wrócił przed kilkoma miesiącami. Po ukaraniu za przekroczenie dozwolonej prędkości jazdy został zatrzymany i będzie musiał „odpokutować” dawne przestępstwa. Zostanie przetransportowany do zakładu karnego celem odbycia kary półtora roku pozbawienia wolności.

 

(J.W. Fot. Archiwum )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%