Zamknij

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych TROPEM WILCZYM - Leszno | 03.03.2019

2019-03-10 17:21:27
REKLAMA

3 marca 2019 roku po raz siódmy w Polsce i jednocześnie po raz czwarty w Lesznie odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych TROPEM WILCZYM. W tym roku główny organizator, czyli Fundacja Wolność i Demokracja przyznała nam 370 pakietów startowych, które rozeszły się w niespełna 3 godziny od uruchomienia zapisów. Kolejny raz pokazuje to jaką renomę ma Bieg Tropem Wilczym. W tym miejscu warto dodać, że większość uczestników wzięła udział w tym wydarzeniu nie dla wyniku sportowego, lecz dla samej idei - dla uczczenia polskich Bohaterów Podziemia Niepodległościowego. Bieg Tropem Wilczym nie byłby wyjątkowy, gdyby nie jednolite koszulki wszystkich uczestników. Tegoroczną patronką leszczyńskiego biegu była Stanisława Rachwałowa - nazywana 'Pileckim w spódnicy'. Oprócz pamiątkowych t-shirtów wszyscy biegacze oraz biegaczki otrzymali w pakietach startowych biuletyn IPNu o Generale Leopoldzie Okulickim ps. NIEDŹWIADEK, plakat-informator na temat Biegu Tropem Wilczym, odblaskową opaskę oraz na mecie biegu pamiątkowy medal. Dodatkiem ufundowanym przez Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Unia Leszno było piwo Bojan Bycze - oczywiście tylko dla zawodników pełnoletnich.

Czwarta leszczyńska edycja Tropem Wilczym rozpoczynała i kończyła się przy leszczyńskim pomniku Żołnierzy Wyklętych. Biegacze oraz biegaczki mieli do pokonania dwa dystanse - 1963 m, które symbolizowały rok, w którym zginął ostatni Niezłomny Józef Franczak ps. LALEK, oraz - 5 km, dystans dodatkowy o statuetkę Leszczyńskich Patriotów. Dystans 1963 m przebiegał ulicami J. Poniatowskiego, al. J. Słowackiego, al. A. Mickiewicza, Opalińskich, G. Narutowicza oraz ponownie J. Poniatowskiego. Trasa na dystansie 5 km (dwie pętle po 2,5 km) wiodła ul. J. Poniatowskiego, al. J. Słowackiego, al. A. Mickiewicza, ul. Opalińskich, ul. Zacisze, ul. Berwińskich oraz ponownie ul. J. Poniatowskiego.

Punktualnie o godzinie 12:00 nastąpiło otwarcie biegu oraz odegranie Mazurka Dąbrowskiego, po którym 95 biegaczy, od najmłodszych do tych starszych, wyruszyło pokonać symboliczny dystans 1963 m. O godzinie 12:30 na starcie stanęli zawodnicy oraz zawodniczki rywalizujący na trasie 5 km – łącznie 275 osób. Przed każdym z dystansów wspólną rozgrzewkę przeprowadzili trenerzy z zaprzyjaźnionej Siłowni & Fitness JOKER w Lesznie.

W kategorii kobiet najszybsza na dystansie 5 km okazała się Wiktoria Rabiega, która przybiegła przed Moniką Rabiegą oraz Nikolą Apolinarską. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Tomasz Musiał. Na drugim stopniu podium stanął Łukasz Gembalski, trzeci był Sławomir Wróblewski. Wszyscy zawodnicy oraz zawodniczki którzy zajęli miejsca I-III otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Ciesiółka Auto Group z Leszna i bony rabatowe do biura obrotu nieruchomościami Park Home.
Podczas tegorocznej edycji Tropem Wilczym wolontariusze w całej Polsce zbierali datki na rzecz Małgosi Późnieckiej, która zmaga się z rzadką chorobą genetyczną - Canavan, oraz Bartka Orzechowskiego, który urodził się bez lewej stopy. W Lesznie na rzecz małych herosów udało zebrać się 250 zł. Za każdą złotówkę dziękujemy!

Szczegółowe wyniki można znaleźć pod adresem www.bieg.1938.pl

Nasze miasto stało się częścią wielkiej rodziny jaką jest Bieg Tropem Wilczym, tak więc nie pozostaje nam nic innego jak powiedzieć DO ZOBACZENIA ZA ROK!

CHWAŁA ŻOŁNIERZOM PODZIEMIA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO, CHWAŁA ŻOŁNIERZOM NIEZŁOMNYM, CHWAŁA ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM!

Video: Czarny Productions

Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone