Zamknij
REKLAMA

Lockdown obejmie niezaszczepionych? Rzecznik rządu wyjaśnia

09:00, 25.07.2021 | M.O.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Jesienny lockdown jest praktycznie przesądzony. W rządzie trwa dyskusja o jego formie. Wiele wskazuje na to, że nie będzie on ani ogólnopolski, ani regionalny. Na ten temat mówi rzecznik rządu Piotr Muller. 

Limit w sklepach, widzów w kinach, teatrach, noszenie maseczek w przestrzeniach zamkniętych - to tylko niektóre z obowiązujących przepisów dotyczących przeciwdziałaniu COVID-19. 

Liczba przypadków codziennie wykrywanych w Polsce jest stosunkowo niska, ale jak ostrzega Ministerstwo Zdrowia czwarta fala zachorowań jest coraz bliżej. Polska nie osiągnęła jeszcze odporności populacyjnej, Narodowy Program Szczepień zwalnia, więc rząd zastanawia się, jakie 

Z informacji, które płyną z rządu wynika, że ogólnopolski lockdown nie wchodzi w grę. Jak się okazuje nie będzie także regionalnych obostrzeń, a rozważany jest "sektorowy lockdown".

Mówił o tym rzecznik rządu Piotr Muller. 

- Może zostać wprowadzony sektorowy lockdown, polegający na wprowadzaniu w niektórych miejscach wcześniejszych obostrzeń - czytamy na łamach Rzeczpospolitej.

W tej chwili, jak dodawał, rząd nie myśli o tym by obostrzenia obowiązywały tylko niezaszczepionych. 

- W Polsce mamy wariant hybrydowy - z jednej strony mamy limity osób w określonych miejscach, ale do tego limitu nie liczą się osoby zaszczepione. Ten wariant pozwala, by z usług korzystały te osoby, które niestety nie chcą się zaszczepić lub czasami nie mogą, oraz nagradza tych, którzy się zaszczepili - tłumaczył Piotr Muller. 

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

MegaMega

3 0

Pajacu jak mi się podpiszesz pod moją petycją że ta szczepionka jest dla mnie bezpieczna i nie zagraża mojemu życiu to czemu nie no jak podpiszesz się 12:20, 25.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GosiaGosia

0 3

I tak nie są przestrzegane nakazy zasłaniania nosa ust wystarczy obojętnie wejść do jakiegoś sklepu marketu o autobusach nie wspomnę ps jest w Lesznie sklep na os.Rejtana ABC tam większość jest obsługiwana bez maseczek 12:25, 25.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

infoinfo

3 0

no i dobrze temu sklepowi wyslalem juz bonus za normalne zachowanie 14:07, 25.07.2021


VV

2 0

Co dokładnie oznacza "sektorowy" w przypadku ewentualnego lockdownu? W poszczególnych miastach przykładowo kina tylko 50% obłożenia miejsc? Podział na sektory miasta? Przykładowo w kinie Panorama 50% miejsc, a w Cinema3D 75%?

Skomplikowane to wszystko. Wracając jednak do kwestii pogody w najbliższym czasie...

Na poniedziałek, wtorek i czwartek w Lesznie (według modelu GFS) prognozowane jest 29*C. W środę 27*C. I to by było na tyle, jeśli chodzi o upały w Lesznie w czasie najbliższym. To dobra wiadomość, zakładając oczywiście, że prognozy się sprawdzą. A mowa jedynie o modelu GFS.

Poniedziałek
http://wxcharts.com/charts/gfs/poland/charts/tmax_20210725_06_036.jpg

Wtorek
http://wxcharts.com/charts/gfs/poland/charts/tmax_20210725_06_060.jpg

Środa
http://wxcharts.com/charts/gfs/poland/charts/tmax_20210725_06_078.jpg

Czwartek
http://wxcharts.com/charts/gfs/poland/charts/tmax_20210725_06_108.jpg 13:27, 25.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

VV

1 0

Według modelu ICON, w Lesznie będzie jeszcze mniej upalnie (jeśli można to tak ująć), niż według GFS. Mowa o czasie poniedziałek - czwartek.

Analizując dalej model ICON...

W poniedziałek w godzinach popołudniowych wartości CAPE wzdłuż całej zachodniej granicy (zahaczając o Leszno od zachodu) będą oscylować wokół 1000, miejscami dochodząc do 1500. Co przy spełnieniu wielu dodatkowych warunków, może dać paliwo burzom. W zachodniej część Polski prognozowane są opady deszczu o niskim natężeniu w godzinach od południowych do wieczornych. W tym w Lesznie.

We wtorek deszcze przetoczą się przez niemal cały kraj. CAPE w środkowej (zahaczając Leszno od wschodu) i wschodniej części kraju przekraczać będzie 1000, miejscami do 1500 i wyżej. Co może przełożyć się na burze, ale nie musi.

W środę na zachodzie niemal bez deszczu.

W czwartek podobnie.

PODSUMOWUJĄC...

Przyszły tydzień w Lesznie zapowiada się poniżej upałów, ale prognozowane deszcze w poniedziałek i wtorek przyniosą wysokie wartości wilgotności, co przy zapowiadanych 29*C da się we znaki parnym, ciężkim do wytrzymania powietrzem. Warto zaopatrzyć się w zapas picia i regularnie pić. Mowa oczywiście o wodzie mineralnej. Możliwe burze w poniedziałek i wtorek. 14:03, 25.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%