Zamknij
REKLAMA

Tusk wściekły na Morawieckiego. "Ludzie nie przeżyją takich podwyżek"

15.51, 31.12.2021 M.O.
Skomentuj Fot. Twitter
REKLAMA

Szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk jest wściekły na premiera Mateusza Morawieckiego. Chodzi o podwyżki cen gazu. - Czy wyście tam powariowali?! - pyta szefa rządu. 

Tusk zaatakował Morawieckiego na Twitterze. 

Składając życzenia z okazji zbliżającego się 2022 roku nawiązał do podwyżek cen gazu. 

- Nigdy nie myślałem, że będę wam na Nowy Rok życzył ciepłej wody w kranie i w kaloryferach, ale takie mamy czasy – zwrócił się do Polaków 
 

"Czy wyście tam powariowali?!"

- Właśnie dotarły do nas informacje ze wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, jak naprawdę będą wyglądały rachunki gazowe u tysięcy polskich rodzin. Ta podwyżka gazowa ponad 50 procent dla każdego gospodarstwa, ale okazało się, że oni przygotowali taką koszmarną ustawę, tak mając kompletnie gdzieś zwykłe polskie rodziny, że w tysiącach polskich domów te podwyżki to będą podwyżki o kilkaset procent – mówił Donald Tusk.

Szef Platformy Obywatelskiej wskazał kilka przykładów z różnych części polski, gdzie wzrost cen będzie ogromny. Podawał, że dysponuje adresami, gdzie podwyżki wyniosą 400 a nawet 825 procent. 

Wskazywał, że matka z dwójką dzieci w jednym z miast płaciła do tejk pory 88 zł miesięcznie, a w styczniu ma zapłacić 350 zł. 

- Przecież ludzie nie przeżyją takich podwyżek - powiedział. 

Donald Tusk zwracając się do premiera Morawieckiego stwierdził, że projekt ustawy, która ma "zmienić te tak niebezpieczne dla ludzi idiotyzmy gazowe" jest gotowy. 

- Dostaniecie to na początku nowego roku, ale już dzisiaj musi pan zapewnić publicznie wszystkich Polaków, wszystkie polskie rodziny, że te podwyżki nie wejdą w życie, że nie będą tego płacili. Tu nie ma ani dnia czasu – dodawał polityk Platformy.

(M.O.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%