Zamknij
REKLAMA

Ci ludzie mają być "przydatni w przypadku wojny". Znajdziesz się na tej liście?

15:00, 13.05.2022 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Prezydent Andrzej Duda ma popierać stworzenie listy osób "przydatnych w sytuacji zagrożenia kraju". Miałaby objąć tysiące Polaków. Kto znajdzie się na liście?

Jak podaje Wirtualna Polska, w otoczeniu prezydenta Andrzeja Dudy pojawił się pomysł, który zakłada przygotowanie specjalnej bazy osób. Miałaby ona powstać na wypadek zagrożenia lub wojny. 

Na ten temat dyskutowano podczas posiedzenia Rady ds. Bezpieczeństwa i Obronności przy Prezydencie RP

- Ludzie, którzy odeszli ze służby, albo którzy posiadają określoną wiedzę, to jest kapitał, który w sytuacji zagrożenia państwa warto dobrze wykorzystać (…). To jest ten kierunek, aby kapitał ludzki, który mamy w rezerwie, się nie marnował i żeby to nie kolesiostwo decydowało o obsadzie stanowisk w urzędach, tylko kompetencje - wskazuje dla dziennika Fakt członek rady, gen. Roman Polko. 

Kto miałby znaleźć się na liście? 

Generał Roman Polko, były dowódca jednostki wojskowej GROM wskazuje, że na liście miałyby znaleźć się osoby specjalizujące się w konkretnych dziedzinach. Pod uwagę mają być brane osoby związane z zarządzaniem kryzysowym i obronnością. 

Na liście mieliby znaleźć się wojskowi, policjanci, strażnicy graniczni, operatorzy dronów, a także kierowcy, którzy mają kategorię C. 

Zapisanie na listę miałoby być być dobrowolne. 

Sama lista jest na razie pomysłem, który aktualnie analizowany jest przez prawników. 

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

europeurop

0 2

niech mnie ten prezydent w dupę pocałuje w żadnej wojnie z Rosjanami nie będę brał udziału zabijać to ja mogę pisesmanów pisolubów i pisojebów bo to moi najwięksi wrogowie i złodzieje 18:14, 13.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GhillaGhilla

1 0

w czasie 1 wojny wielka brytania anglia szkocja walia poszukiwali kłusownikow jako zwiadowców i snajperów złodziei jako dywersantow dobrze płacili takim specjalisto w 2 wojnie to powtarzały stany zjeddnoczone zze dobrym skutkiem ktoś się rodzi dziwką lub bohaterem 21:30, 13.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

typietypie

2 0

europ skoro dla ciebie patriota to dopełniacz nazwy amerykańskiego systemu przeciwrakietowego to po #$%^ się odzywasz? 23:08, 13.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

typietypie

2 0

europ twoi rodzice są z ciebie dumni? 23:09, 13.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

fikuśna władzuniafikuśna władzunia

0 0

Polskie władze nie szykują się na wojnę, szykują nas na wojnę! Oni zrobią szybko fruuu, na z góry upatrzone pozycje, za wielką wodą.
Kurcze, od 1945 roku, przez całą zimną wojnę i PRL nikt nie wpadł na taki pomysł, po tym jak sami przeżyli najstraszliwszą z wojen!
Nooo!
Genarale rezerwy, na wojnie nie ma kolesiostwa, są lokalni wataszkowie z giwerami!
Wszyscy co tak prą do wojny powinni dać przykład narodowi jak należy walczyć i w pierwszej tylarierze udać się na front.
Zwalniając siebie i kogo tam jeszcze z obowiązku czynnej służby wojskowej podczas wojny udowadniacie inną negatywną postawę ludzką ... :( !

18:55, 14.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%