Zamknij
REKLAMA

Podejrzani o głośny napad na jubilera zatrzymani! "Straty wyniosły 3 mln zł"

06.59, 23.01.2023 .
Skomentuj
REKLAMA

Zatrzymano trzech mężczyzn podejrzanych o napad na jubilera. Sprawcy w marcu 2022 roku w Lublinie przy użyciu broni palnej zastraszyli właściciela i skradli biżuterię, złoto oraz pieniądze. Straty zostały wycenione na blisko 3 miliony złotych.

Do napadu na jubilera doszło 23 marca 2022 roku. Trzech zamaskowanych mężczyzn weszło do lokalu, w którym znajduje się jubiler, a następnie grożąc właścicielowi bronią skradli biżuterię, złoto oraz pieniądze. Straty zostały wycenione na blisko 3 miliony złotych.

Prowadzone od tego czasu działania operacyjne pozwoliły na ustalenie zarówno sprawców jak i paserów.

Kryminalni zaplanowali jednoczesne zatrzymanie wszystkich podejrzanych przy wsparciu policyjnych kontrterrorystów z KWP w Lublinie. 

Podejrzani o napad zostali zatrzymani w Lublinie. 28 i 43-latek to mieszkańcy Łęcznej. Trzeci z nich, 49-latek jest mieszkańcem Lublina.

Wszyscy byli już notowani. Obaj mieszkańcy Łęcznej m.in. za pobicie i włamanie, z kolei 49-latek za rozbój z niebezpiecznym narzędziem, wymuszenie, oszustwo i udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym.

Podczas zatrzymania 49-latka policjanci znaleźli przy nim pistolet z ostrą amunicją.

Jednocześnie zatrzymana została trójka paserów.

Podejrzani zostali doprowadzeni z do Prokuratury Regionalnej w Lublinie, która prowadzi śledztwo. Tam zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował tymczasowy areszt wobec 3 mężczyzn podejrzanych o napad. Za to przestępstwo grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

powiatowypowiatowy

0 0

dlaczego wywiadowca idąc za obiektem ma na czole narysowane jestem flikiem gliną kundlem ,niezależnie od płci?kto tych ludzi szkoli?mi to pasuje zarabiam na lekcjach swój glina,czy to też taka destrukcja wymiaru sprawiedliwości ,?nieraz mi szkoda ,młoda osoba kobieta facet chce cos dobrego zrobic dla społeczeństwa wierzy w sprawiedliwosc ale po kilku latach pracy w resorcie zostaje w ręką w nocniku albo zmiana pracy albo wypięcie pośladów .... 19:56, 23.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%