W sieci pojawiło się nagranie, na którym dziecko niewłaściwie obchodzi się ze zwierzęciem. Film opublikowała matka, która nie reagowała na to, co się dzieje. Interweniowała fundacja oraz policja.
Do zdarzenia doszło w Ostrowie Wielkopolskim. W mediach społecznościowych opublikowano nagranie, na którym widać kilkuletnią dziewczynkę źle traktującą kota.
Obecna na miejscu matka nie zareagowała – przeciwnie, filmowała wszystko telefonem i komentowała sytuację z wyraźnym rozbawieniem.
Na filmie widać, jak dziecko obchodzi się ze zwierzęciem w sposób, który może być uznany za znęcanie się. Kobieta nie tylko nie powstrzymała córki, ale też udostępniła materiał w internecie.
Sprawa szybko obiegła media społecznościowe i wzbudziła szerokie oburzenie. Internauci powiadomili fundację Help Animals z Kalisza, która natychmiast podjęła działania.
Jak poinformowała organizacja, wysłano zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa oraz skontaktowano się z Powiatową Inspekcją Weterynaryjną w Ostrowie Wielkopolskim.
– Dyżurny niezwłocznie wysłał patrol policji i kotek został zabezpieczony – poinformowała fundacja.
Zwierzę zostało zabezpieczone i trafiło do schroniska. Obecnie prowadzone są dalsze czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia.
Fundacja zapewnia, że będzie monitorować sprawę. W sieci nie ustają głosy domagające się konsekwencji prawnych za niewłaściwe traktowanie zwierzęcia oraz brak reakcji ze strony dorosłej opiekunki.
0 0
Tacy ludzie nie powinni mieć zwierząt to bestie a nie ludzie
0 0
Co to za matka
0 0
Nie oddawać im tego kotka bo dojdzie do tragedii trzeba reagować jak zwierzętom dzieje się krzywda
0 0
Teraz mamusie chwycic za giyry i jej zrobic karuzele żeby uderzyla ta pustą głową w ścianę