Zamknij

Jak odnowić kostkę brukową, jak "odszarzyć" drewniane meble ogrodowe?

24.05.2021

Jak odnowić kostkę brukową, jak

Zniszczonej kostki brukowej, zszarzałych drewnianych mebli ogrodowych nie musimy od razu wymieniać na nowe. Jak je odnowić?  Pytamy specjalistę. W Lesznie jest nim Tomasz Nowak,  dystrybutor profesjonalnej chemii budowlanej oraz doradca techniczny.

- Często po odnowieniu elewacji pojawia się problem. Niezabezpieczona albo źle zabezpieczona kostka brukowa upstrzona jest  plamami z betonu, zaprawą tynkową. Czy można coś na to poradzić?

- Oczywiście. Zniszczonej kostki nie musimy od razu wymieniać. Na rynku są preparaty,  które pozwolą ją odnowić. Możemy usunąć resztki betonu i zaprawy produktem, który jest całkowicie lotny i nie pozostawi żadnych resztek. Rozpuszczone substancje spłukujemy czystą wodą. Skutecznie zlikwidujemy naloty cementowe, plamy betonu, osady i wykwity wapniowe. Możemy powierzchni nadać bardziej intensywne, żywe barwy i zabezpieczyć je przed działaniem warunków atmosferycznych oraz przed promieniowaniem UV. Możliwy jest także efekt „mokrej kostki”. Są także roztwory, które skutecznie usuwają glony, mchy i grzyby. I, co ważne, nie ucierpi na tym roślinność rosnąca w pobliżu.

-  A jeżeli nasza kostka nie jest zniszczona, ale nie pasuje teraz do naszej nowej elewacji. Np. tej w modnych obecnie odcieniach szarości…

- To zawsze możemy ją pomalować. Produktem trwałym i łatwym w użytkowaniu. Ważne, by każdorazowo dopasować produkt do konkretnego przypadku. Polecam dokonywać zakupów u osób, które podchodzą indywidualnie do każdego zlecenia.

- Co z drewnianymi meblami ogrodowymi? Często pozostawione na mrozie zaczynają szarzeć. Najczęściej sięgamy wtedy po farbę i fundujemy im kolor.

- I na to znalazł się sposób.  A dokładnie preparat  - odszarzacz do drewna.  Nie tylko przywróci blask. Podkreśli charakter i barwę naturalnego drewna. To produkt wodny, ulegający biodegradacji. Są też preparaty, które "odzielenią" nasze drewno, czyli usuną glony. Produktów chemii budowlanej jest coraz więcej. Naprawdę jest w czym wybierać i można znaleźć rozwiązanie na wiele problemów. Ważne, by każdorazowo czytać etykiety i opisy albo korzystać z rady fachowca, by dokonać odpowiedniego wyboru. Najczęstszym powodem nieudanych renowacji jest użycie nieodpowiedniego preparatu.

Na zdjęciach:
Odszarzanie stołu, który cały rok stoi w ogrodzie.

Rozpuszczanie plam od tynku i zaprawy, malowanie kostki brukowej.

PUH Tomasz Nowak -  dystrybutor profesjonalnej chemii budowlanej oraz doradca techniczny (prowadzi sklep internetowy, ze sprzedażą wysyłkową i z odbiorami osobistymi w Lesznie. tel. 512 102 684)


komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz