Zamknij
REKLAMA

Policjanci na pogadance z Ukraińcami. Była mowa o handlu ludźmi (zdjęcia)

11:18, 13.05.2022 | .J.W. Fot. KMP Leszno
Skomentuj
REKLAMA

Leszczyńscy policjanci przy współpracy Centrum Integracji Cudzoziemców zorganizowali spotkanie z obywatelami Ukrainy, którzy przyjechali do Leszna od czasu wybuchu wojny w ich kraju. Rozmawiali z nimi m.in. o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, handlu ludźmi oraz odpowiedzialności karnej nieletnich.

Spotkanie profilaktyczno-edukacyjne odbyło się w czwartek 12 maja w hotelu dla uchodźców przy ul. Strzeleckiej. Jego głównym celem było wsparcie oraz dbałość o bezpieczeństwo obcokrajowców. Uczestnikami spotkania były głównie kobiety, młodzież i dzieci.

Profilaktyk społeczny Komendy Miejskiej Policji w Lesznie oraz policjanci ruchu drogowego przy udziale tłumacza z Centrum Integracji Cudzoziemców przybliżyli uczestnikom podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mówiono m.in. o bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów, o nowych przepisach ruchu drogowego (obowiązujących od 1 stycznia br.), zachęcano do korzystania z elementów odblaskowych, zaznaczając, że w Polsce obowiązkowe jest noszenie odblasków przez pieszych po zmroku poza terenem zabudowanym. Mówiono o bezpieczeństwie kierowców i pasażerów podczas podróży samochodem, o trzeźwości za kierownicą oraz o odpowiedzialności karnej za wykroczenia i przestępstwa drogowe.

- Nasi policjanci rozmawiali także z cudzoziemcami o zagrożeniach związanych z handlem ludźmi, uczulali ich na zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi oraz podczas poszukiwania pracy, a także przestrzegali przed kradzieżą dokumentów tożsamości – mówi Monika Żymełka, rzeczniczka leszczyńskiej policji. -  Był też temat dotyczący odpowiedzialności karnej nieletnich.

Policjanci informowali Ukraińców, gdzie można znaleźć profesjonalną pomoc w razie zagrożeń i w tej tematyce rozdano ulotki w języku ukraińskim z najważniejszymi numerami telefonów pomocowych oraz przepisami ruchu drogowego. Poinformowali także o możliwości korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podczas spotkania każda osoba otrzymała element odblaskowy.

(.J.W. Fot. KMP Leszno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

 Xx Xx

6 3

Bardzo dobrze niech są poinformowani 13:58, 13.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CzesioCzesio

6 2

Na ulicę patrolować a nie pogadanki sr..ki 14:15, 13.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BomszBomsz

5 2

polska policja jest dobra do plotek czym bardziej spasiony tym łatwiejszy do negocjacji mam paru w kieszeni 21:25, 13.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rydzyniak rydzyniak

1 2

o mnie policja robi plotki od 20 lat i co mam z tym zrobić ,przychodzą wywiadowcy do sklepikarza i zaczynają im tłumaczyć że taki i taki to zły człowiek i plotkarki mają żer do popisania się PROWOKACJA i teraz czapka komuś spadnie .... 21:48, 16.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UchoUcho

1 2

wczoraj okolo godziny2130 policja maglowała sprzedawcę w pizzeri w rydzynie dwóch mundorowych i 1 tajnaka na nr PL 18:09, 17.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%