Wiadomości

Zamknij

Piszą test z niemieckiego (zdjęcia)

10:28, 26.03.2012

Dziś po raz pierwszy w Lesznie odbył się egzamin Deutsches Sprachdiplon. Przystąpiło do niego 11 uczniów Gimnazjum nr 5.

Deutsches Sprachdiplon to rodzaj certyfikatu, który potwierdza znajomość języka niemieckiego.

W tym roku po raz pierwszy w Lesznie przystąpili do niego gimnazjaliści. Przez trzy lata nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego - Małgorzata Adamczewska, Elwira Jakubowska i nativspeaker Burkhard Paudtke – uczyli języka niemieckiego, prowadzili konwersacje, a także przeprowadzali lekcje informatyki i biologii w języku naszych zachodnich sąsiadów.

Dziś uczniowie przystąpili do etapu pisemnego, który odbywał się w I LO. 16 kwietnia czeka ich etap ustny.

Egzamin, który dziś pisali gimnazjaliści poziomem odpowiada maturze podstawowej. Wynik pozytywny będzie uprawniał ich do podjęcia nauki w dwujęzycznej szkole średniej.

Tekst i fot. Adrian Grochowiak

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu leszno24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%