Wiadomości

Zamknij

Wielka manifestacja w obronie TV Trwam (zdjęcia)

14:21, 13.10.2012

Takiej manifestacji, jaka w sobotę przeszła ulicami Leszna, dawno w mieście nie było. Jej uczestnicy protestowali w obronie Telewizji Trwam, życia ludzkiego i rodziny. Policja wstępne ocenia, że maszerujących ludzi było na pewno ponad 1000.

Manifestacja rozpoczęła się w samo południe mszą świętą w farze. Odprawił ją ksiądz Jan Majchrzak, który w ostrych słowach skrytykował rządzących naszym krajem. Mówił, że Kościół w Polsce jest przez władze poniewierany, a najlepszym tego dowodem jest - jak to ujął - "zamykanie ust" Radiu Maryja i Telewizji Trwam. 

Po nabożeństwie tłum przeszedł ulicą Leszczyńskich do Alei Jana Pawła II, następnie skręcił w Aleje Krasińskiego na deptak i dotarł na rynek. Po drodze odmawiano różaniec i śpiewano pieśni religijne. Było mnóstwo transparentów z hasłami przeciw premierowi i prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu oraz w obronie rodziny, życia i katolickich mediów. Obecne było też środowisko związane z Gazetą Polską.

Na rynku na manifestujących czekała już kapela, która przywitała pochód piosenką "Nie oddamy wam Telewizji Trwam".

Wkrótce więcej szczegołów i zdjęcia z manifestacji.

lm, Fot. L. MATUSZEWSKA

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu leszno24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%