Po dwóch miesiącach nauki w szkołach podstawowych odbywają się pasowania na ucznia. W Szkole Podstawowej nr 12 im. gen. dyw. Grota Roweckiego w Lesznie ślubowanie na sztandar szkoły złożyło 37 pierwszoklasistów.
Na początku uroczystego apelu dyrektor szkoły Ireneusz Matłoka serdecznie powitał pierwszoklasistów, ich rodziców i zaproszonych gości, wśród których obecni byli: Lucjan Rosiak, naczelnik Wydziału Edukacji UM Leszna, ks. proboszcz Maciej Grześ, oficer WP kpt. Dariusz Dreścik i Waldemar Gabryś, przewodniczący Rady Rodziców.
Kilka ciepłych słów do bardzo przejętych uroczystością pierwszoklasistów, skierował ks. Maciej Grześ i Waldemar Gabryś. Po odśpiewaniu hymnu szkoły i ślubowaniu na szkolny sztandar, rozpoczęło sie pasowanie. Dokonał tego dyr. Ireneusz Matłoka w asyście wychowawczyń klasy Ia i Ib Izabeli Zeinab i Ewy Drańczarek, kap. Dariusza Dreścika i bibliotekarki Ewy Helińskiej, która symboliczną księgą pasowała każdego ucznia na czytelnika. Każdy z nich otrzymał też legitymację szkolną.
Po pasowaniu prowadzące uroczystość Alicja i Tosia, zwróciły się do swoich młodszych koleżanek i kolegów słowami:
Od 1 września tworzycie z nami wielką szkolną rodzinę. Wiecie, że w rodzinie każdy obok praw ma swoje obowiązki, które powinien solidnie wypełniać. Naszym wielkim, wspólnym obowiązkiem, jest przede wszystkim nauka. Do niej wdrożą was nauczyciele i rodzice. My starsi koledzy, podamy wam pomocną dłoń, gdy szkolne życie okaże się trudne. Zabawimy się z wami na przerwie, pomożemy znaleźć zagubiony worek. Uśmiechnij się, bo w szkole jest radośnie!
W części artystycznej przygotowanej przez nauczycielki Darię Górną i Darię Siama, wystąpili uczniowie klasy 3a i 3b.
ed fot. E. Baldys
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu leszno24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz