Zamknij

Trzeba iść na wybory. To szansa, aby...

11:00, 15.04.2019 | lm, Fot. L. Matuszewska
REKLAMA

Politycy Koalicji Europejskiej przekonywali w poniedziałek w Lesznie do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Ich zdaniem tylko dzięki wysokiej frekwencji Wielkopolska ma szansę na silną reprezentację w Brukseli. KE liczy na trzy mandaty.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w niedzielę, 26 maja. Dziś, o godz. 15 w Poznaniu zostanie zaprezentowana pełna lista kandydatów Koalicji Europejskiej z Wielkopolski. Przed południem przedstawiciele ugrupowań tworzących KE spotkali się z dziennikarzami w Lesznie. Wiadomo, że listę otwierać będzie była premier Ewa Kopacz z Platformy Obywatelskiej. Na drugim miejscu będzie Leszek Miller z Lewicy, także były premier, a na trzecim obecny europoseł Andrzej Grzyb z PSL. Ze startu w wyborach zrezygnował wieloletni eurodeputowany Adam Szejnfeld z PO. Wśród kandydatów jest też Barbara Mroczkowska, radna Leszna, działaczka PO. Startuje z pozycji nr 6. 

Na spotkaniu z dziennikarzami w Lesznie obecni byli: europoseł Andrzej Grzyb, szef powiatowych struktur PSL Jan Szkudlarczyk, lider wielkopolskiej Lewicy i przewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Wiesław Szczepański, Grzegorz Rusiecki - szef PO w Lesznie, Adriana Machowiak z KOD i Tomasz Mikołajczak z Nowoczesnej.  Wszyscy wyrażali swoje zadowolenie z tego, że Koalicja Europejska powstała. Mówili, że jest to jedyna siła polityczna zdolna odsunąć PiS od władzy.

- W Wielkopolsce walczymy od trzy mandaty - mówił Wiesław Szczepański. Podkreślał, że Koalicja Europejska już zarejestrowała listę wyborczą w regionie i że zebrała aż 32 tysiące podpisów, trzy razy więcej niż było potrzeba.

- PSL wygrało wybory w powiecie leszczyńskim. Liczymy na sukces w wyborach do Parlamentu Europejskiego - dodawał Jan Szkudlarczyk.

Liderzy KOD-i i Nowoczesnej zachęcali do udziału w spotkaniu z kandydatem do PE Michałem Wawrykiewiczem. Odbędzie się ono we wtorek, 16 kwietnia o godz. 18 w WSH, a będzie dotyczyć aspektów prawnych strajku nauczycieli. 

Grzegorz Rusiecki przypominał, że gdy odbywało się referendum w sprawie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, to aż 85 procent mieszkańców Leszna było za naszym członkostwem we wspólnocie. - Im większa będzie frekwencja w tych wyborach, tym więcej mandatów będzie mieć Wielkopolska - mówił.

Europoseł Grzyb odniósł się do podnoszonej teraz przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego kwestii wprowadzenia w Polsce euro. Jak mówił, do roku 2020 nie ma na to żadnych szans.

W czasie kampanii wyborczej do Leszna ma przyjechać Ewa Kopacz i Leszek Miller.

 

REKLAMA
(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone