Zamknij
REKLAMA

Trudniej o rentgen w szpitalu. Czy to protest pracowników?

10:40, 21.05.2019 | kin, fot. K. Zydorowicz
Skomentuj
REKLAMA

Są problemy z dostaniem się do gabinetów rentgenowskich w leszczyńskim szpitalu - informuje jeden z mieszkańców. Czy to kolejny etap protestu fizjoterapeutów?

Przypomnijmy, że od 15 maja do 22 maja nieczynny jest Zakład Rehabilitacji i Fizjoterapii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie. Wszyscy 23 fizjoterapeuci są na zwolnieniach lekarskich. Nieoficjalnie wiadomo, że ich nieobecność związana jest z ogólnopolskim protestem Maj bez fizjoterapeutów. Pacjenci nie są przyjmowani, wszystkie zbiegi zostały odwołane.

- Na razie nie wpłynęły nowe zwolnienia lekarskie. W środę, 22 maja, zakład powinien wznowić pracę - informuje Tomasz Karmiński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie.

Tymczasem docierają do nas informacje, że są także problemy z dostaniem się do gabinetów rentgenowskich w szpitalu. Wiadomo, że technicy rtg bardzo wspierają protest fizjoterapeutów. Czy także wzięli zwolnienia, by zaznaczyć swoją rolę i swój protest?

Dyrektor szpitala informuje, że także tam widoczna jest absencja chorobowa, ale oficjalnej informacji o proteście od związków zawodowych nie otrzymał. Praca w zakładzie rentgenowskim jest utrudniona, ale jest on czynny.

 

(kin, fot. K. Zydorowicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

znkznk

5 0

TAK!! Technicy elektroradiologii również prootestują i domagają się podwyżek, podnosimy temat w całym kraju, organizujemy się. Jest to grupa zawodowa medyczna niezauważana, pomijanaa, zapominana. Bez naszej pracy NIE DA SIĘ LECZYĆ, odpowiadamy za ludzkie życie i zdrowie, kształcimy się i doszkalamy. Chcemy godnie zarabiać. 21:16, 21.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%