Zamknij
REKLAMA

22 stoiska, a na każdym coś ciekawego (zdjęcia)

11:22, 23.05.2019 | jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

Aula Comeniana stała się miejscem prezentacji ponad 20 firm zaproszonych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Lesznie do współtworzenia Targów Studiów Dualnych i Praktyk Zawodowych.

- Celem targów jest przedstawienie uczestnikom idei studiów dualnych oraz prezentacja firm z otoczenia biznesu współpracujących z naszą uczelnią w ramach studiów dualnych i praktyk zawodowych - oficjalnie rozpoczynając targi mówił rektor Maciej Pietrzak. - Dla nas to ważna inicjatywa, bo jako uczelnia zawodowa nie moglibyśmy realizować naszych zadań edukacyjnych bez współpracy z gospodarką. Wszystkie kierunki studiów są realizowane w profilu praktycznym. To możliwe dzięki współpracy z firmami i przedsiębiorcami, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Szczególnie jestem wdzięczny firmom współpracujących z nami w ramach modelu studiów dualnych, który nasza uczelnia jako pierwsza w Polsce wprowadziła do swojej oferty.

Rektor podkreślił, że studia dualne to projekt trafiony, ponieważ dzięki niemu znaczna część absolwentów uzyskuje zatrudnienie w tych firmach, w których realizowała część zawodową nauki. M. Pietrzak zapowiedział, że być może wszystkie kierunki realizowane w PWSZ, w swoich ofertach edukacyjnych będą miały właśnie studia dualne.

- Jeśli firmy czy przedsiębiorcy mają sugestie co do sposobów prowadzenie studiów, kierunków i specjalności, można z nimi zgłaszać się do władz rektorskich czy instytutów. Zostaną one wzięte pod uwagę i rozpatrzone - kontynuował rektor.

Dodajmy, że obecnie w PWSZ jest około 160 studentów kształcących się w systemie studiów dualnych.

Oferta targów była kierowana do studentów PWSZ oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy już zastanawiają się nad wyborem kierunków studiów.

W targach uczestniczyły 22 firmy.

(jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA